Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

KINAMA

 KINAMA

SUN SAVUNMA NET

Sun Savunma Net sitesi olarak; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud’u diktatör olarak nitelendiren ve WILLST DU DIESES AUTO? TÖTE DIE DİKTATUR!BU ARABAYI İSTİYOR MUSUN? DİKTATÖRLÜĞÜ ÖLDÜR! pankartını, çok pahalı bir araba olan limuzinin üzerine asarak, Berlin’deki Almanya Başbakanlık binası önüne yerleştiren ve beş gün süre veren Philipp Ruch isimli sanatçının bu hareketini, nefret, şiddet içermesi ve şiddet çağrısı yapması nedeniyle bir NEFRET SUÇU olarak nitelendiriyor ve kınıyoruz.

Nefret ve şiddet içeren ve şiddet çağrısı yapan herhangi bir eylemin asla ifade özgürlüğü olarak görülmemesi gerektiğini vurguluyor ve sanat adına yapılan bu eylemi şiddetle kınıyoruz!

Saygılarımızla.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  Macron, Erdoğan’ı Hukukun Üstünlüğüne Saygı Göstermesi Konusunda Uyardı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. naci kaptan dedi ki:

  SUN SAVUNMA NET sitesi moderasyonuna,

  “Berlin’deki Almanya Başbakanlık binası önüne yerleştiren ve beş gün süre veren Philipp Ruch isimli sanatçının bu hareketini, nefret, şiddet içermesi ve şiddet çağrısı yapması nedeniyle bir NEFRET SUÇU olarak nitelendiriyor ve kınıyoruz.”

  Başlıklı kınama yazısınızı okudum. Yapılmış olan eylemde “DİKTATÖRLÜĞÜ ÖLDÜR!” öldür düşüncesi vurgulanmıştır. Evet Özgür toplumlara, çağdaşlığa, insan haklarının var olduğu, ekonominin hakça paylaşıldığı bir yaşam için DİKTATÖRLÜK YOK EDİLMELİ, demokrasinin egemen olduğu bir yönetim olmalıdır.

  Gelelim görseldeki DİKTATÖR olarak betimlenenlerin arasında partili (sadece bir kesimin) cumhurbaşkanı olmayı seçen Erdoğan’ın resminin olmasına.

  Türkiye’de demokrasi ve parlamento Erdoğan’ın deyişiyle askıya alınmadı mı?
  Ülke sadece kararnamelerle ve Erdoğan’ın emri ile yönetilmiyor mu?

  ***
  The Economist Dergisi’nin 2006 yılından beri her yıl yayınladığı demokrasi endeksine göre Avrupa, 2018’de demokratik değerlerin en çok düştüğü yer oldu. “Demokrasi Endeksi 2018: Ben de?” isimli raporda 167 ülkenin demokrasi düzeyleri incelendi. Türkiye demokrasi listesinde 110. sırada yer aldı.Türkiye 2018’de 10 sıra birden gerileyerek 110. oldu. Türkiye’nin yaşadığı düşüşe gösterilen gerekçeler arasında yeni sistemde cumhurbaşkanının yeteri kadar denetlenememesi yer aldı.Türkiye’de 2018 haziranında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olağan üstü hal şartlarında gerçekleştiği ve “büyük oranda adil olmadığı” belirtildi.

  Batı Avrupa’da Tek Melez Rejime Sahip Olan Ülke Türkiye
  Türkiye’nin demokrasi endeksi bir önceki yıla göre %9’luk bir düşüş göstermiş, dünya ortalamasının altında kalmıştır. 2015 yılından itibaren de puanındaki düşüş devam etmektedir ve dünya ortalaması ile arasındaki fark açılmaktadır.

  Batı Avrupa ülkeleri arasında en düşük puana ve tek melez rejime sahip olan Türkiye, Sivil Özgürlükler kategorisinde dramatik bir farkla bölgede en az puanı alan ülke ve bu kategoride Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri ortalamasının da altında bir puana sahip. Türkiye’nin Batı Avrupa ülkelerinden bir hayli geride yer aldığı diğer bir kategori ise Seçim Süreci ve Çoğulculuk’tur. Yine Siyasal Kültür alanında da bölgedeki en düşük puan Türkiye’ye aittir. https://www.dogrulukpayi.com/bulten/2019-demokrasi-endeksi-raporu-nda-turkiye-nin-yeri
  **

  ÖZETLE ; Türkiye DEMOKRATİK bir ülke olmayıp MELEZ REJİME sahiptir. Otokrasiden hızla faşizme diktaya yol alıyor. Alman sanatçı bir gerçeği dile getirmiştir. Dolayısıyla bu kınamanız, duruşunuz ve çizginiz için soru işaretleri oluşturuyor.

  Saygılarımla

  Naci Kaptan

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Fransa’da Covid-19 Vaka Sayısında Büyük Artış

  Fransa’da Covid-19 Vaka Sayısında Büyük Artış   Yazar: Dana...

Başarısız Darbenin Birinci Yılında Türkiye

 Başarısız Darbenin Birinci Yılında Türkiye Darbe girişimi, kendilerini Yurtta Sulh...

Sincan’dan İlk Yazı: Bir Durum Değerlendirmesi

Nezarethaneden Yazılar Sincan’dan İlk Yazı: Bir Durum Değerlendirmesi Müyesser Yıldız,...

KIZLARI İSRAİL GÜZELİ İLE POZ VEREN IRAK GÜZELİNİN AİLESİ ÜLKE DIŞINA KAÇTI

KIZLARI İSRAİL GÜZELİ İLE POZ VEREN IRAK GÜZELİNİN AİLESİ ÜLKE...

Çanakkale Yağma Planı Devrede

Çanakkale Yağma Planı Devrede Seçkin Sağlam, 25 Aralık 2020 Çevre...

Kapat