34° Açık

SAHTE SOSYAL MEDYA HABERLERİNE İNANMAYIN!

DÜNYA - 6 Temmuz 2017 14:34 A A

SAHTE SOSYAL MEDYA HABERLERİNE İNANMAYIN!

PAKİSTAN: KUTSAL RAMAZAN AYINDA CAMİDE GÜRÜLTÜLÜ ŞEKİLDE YELLENEN ADAM ÖLÜM CEZASINA ÇARPTIRILDI

World News Daily Report Pakistan, 28 Haziran 2017

Çeviren: Ercan Caner,  Sun Savunma Net, 5 Temmuz 2017

İslamabad Herald’ın bildirdiğine göre, Pakistanlı bir hâkim, 6 farklı camiden, 17 kez gürültülü ve kokulu şekilde yellendiği için kovulan Pakistanlıyı ölüme mahkûm etti.

Pakistanlı hâkim kararına gerekçe olarak; Ramazan ayının Müslümanlar için en önemli bayram olduğunu, adamın müminlerin huzurunu bozduğunu, hatta bir olayda namaz kılmakta olan 53 müminin aynı anda camiyi terk etmesine neden olduğunu ve bunun Allah’ın hükmüne göre cezalandırılması gereken, dine küfür anlamına geldiğini ifade etmiştir.

Kararı veren hâkim, bölgedeki birçok uzman tarafından; sanığa kafasının kesilerek veya taşlanarak öldürülme seçeneğini vermesi nedeniyle hoşgörülü olarak kabul edilmektedir. Savcı ise aşağıdaki nedenle karara şiddetle itiraz etmiştir:

 “Şeriat hükmü açıktır, mahkûmun taşlanarak öldürülmesi gerekmektedir, kafasının kesilmesi çok hafif bir cezadır ve onu acı çekerek ölmekten kurtarmaktadır’’

Hiçbir avukatın savunmasını üstlenmediği 33 yaşındaki Muhammad Al-Wahabi, yargılanması esnasında yaptığı savunmasında, tıpta nadir olarak rastlanan kronik midede gaz toplanması rahatsızlığı olduğunu iddia etmiştir.

Orta Doğu hukuk uzmanı Andrew Jones, mahkûmun cezaya çarptırılması durumunda kendisi de yargılanacağından ve muhtemelen sanıkla aynı kaderi paylaşacağından, hiçbir avukatın savunmayı üstlenecek kadar deli olmadığı açıklamasını yapmıştır.

Dine küfreden mahkûmun çok hafif bir cezayla kurtulduğunu savunan Bölge Savcı Vekili Syed Anees Shah

Hâkimin kararına itiraz etmeyen ve hatta hâkimin oldukça adil bir yargılama yaptığını ifade eden zavallı mahkûm Al-Wahabi, Allah’ın dinine küfrettiği için, günahlarını affedecek kadar merhametli olmasını ümit ettiği açıklamasını yapmıştır.

Kaderine razı olan ve suçlu olduğunu sanan zavallı cahil Müslüman Al-Wahabi, gürültü ve kötü kokuları engellemek ümidiyle birkaç kez rektumuna tampon koyduğunu da itiraf etmiştir.

Ölümü hak ettiğine inanan zavallı Müslümanın itirafını ‘‘utanç verici, haince ve iğrenç bir davranış’’ olarak nitelendiren hâkim aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:

“Müslümanların anüslerine herhangi bir cisim sokmaları Kuran tarafından yasaklanmıştır.’’

Kararı veren hâkim, diğer Müslümanlara örnek olmak zorunda olduğunu ve Ramazan ayında camide gürültülü şekilde yellenerek kötü kokularla namazlarını eda eden diğer müminleri rahatsız etmenin Şeriat yasalarına göre kabul edilemez olduğunu iddia etmektedir.

Camide defalarca gürültülü şekilde yellenerek namazlarını eda etmekte olan diğer müminleri rahatsız eden zavallı Müslüman Al-Wahabi de Allah, dini ve müminlere karşı geldiğini kabul ederek yaptıkları nedeniyle derin bir üzüntü duyduğunu hâkime ifade etmiştir. İki karısı ve yedi çocuğundan kendisini affetmelerini isteyen ve camide gürültülü ve kokulu bir şekilde defalarca yellendiği için ölümü hak ettiğini sanan zavallı Müslüman Al-Wahabi son olarak, hâkime verdiği karar için teşekkür etmiştir.

Çevirenin Notları: Camide kokulu ve gürültülü şekilde yellenerek Allah’a ve dinine karşı geldiğine, Kurana göre ölmesi gerektiğine inanan ve hatta taşlanma yerine kafası kesilerek öldürüleceği için hâkime minnettar olan, eşleri ve çocuklarından bu pis kokulu ve gürültülü günahı için kendisini affetmelerini isteyen zavallı Müslüman Al-Wahabi hakkındaki bu haber sahtedir ve İslam dinini karalamak maksadıyla birçok haber sitesinde yayımlanmıştır. Bu sahte haberin çevrilmesinin nedeni; sosyal medyada dolaşan bu ve buna benzer propaganda amaçlı sahte haberler hakkında okuyucuları uyarmaktır.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  Eğitime verilen ara 30 Nisan'a kadar Uzatıldı
SON YAZILARI
DÜNYA - 14:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Lockheed Martin Uçuş Simülatörleri

ABD Hava Kuvvetleri pilotlarını F-35 Lockheed Martin simülatörleri ile eğitiyor...

CIA Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u biyokimyasal maddelerle öldürmeyi mi planlıyor?

CIA Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u biyokimyasal maddelerle öldürmeyi mi...

Kıbrıs’ta Hangi “Müjde”ye İhtiyaç Var?

Kıbrıs’ta Hangi “Müjde”ye İhtiyaç Var?   Müyesser YILDIZ, 18 Temmuz...

DU BAKALİ 8 ARALIK’TA N’OLCAK!

DU BAKALİ 8 ARALIK'TA N'OLCAK! Yazan: Alican Türk, Sun Savunma...

YASSIADA DURUŞMALARI VE SONUÇLARI

  YASSIADA DURUŞMALARI VE SONUÇLARI YAZI DİZİSİ - 5 Yazan:...

Kapat