Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Seçim Henüz Bitmedi

Diktatörvari Hamleler

Seçim Henüz Bitmedi

ABD Savunma Bakanlığı ve Pentagon’da neler oluyor? Başkan Donald Trump’ın niyeti ne?

Yazar: Chris Farrell, GATESTONE INSTITUTE, 09 Kasım 2020

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 11 Kasım 2020


Seçimin sonucunu medya belirlemiyor. Eyalet valileri seçilen senatörleri Aralık ayı başlarında Washington DC’ye gönderecektir. Bu senatörlerin oyları başkanlık seçiminin sonucunu belirleyecektir. Bu nedenle Biden yönetimi hakkındaki tahminler ve varsayımlar halkı psikolojik olarak Biden/Harris oldubittisine hazırlamak için yürütülen bir bilgi harekâtının parçasıdır. Foto: Alex Wong/Getty Images 

  • Haber medyasından gazeteciler aralıksız bir şekilde ‘‘Seçilmiş Başkan Biden’’ tamtamları çalmaktadır. Bu sahtekârlıktır. Seçimin sonucunu belirleyen medya değildir. Eyalet valileri seçilen senatörleri Aralık ayı başlarında Washington DC’ye gönderecektir. Bu senatörlerin oyları başkanlık seçiminin sonucunu belirleyecektir. Bu nedenle Biden yönetimi hakkındaki tahminler ve varsayımlar halkı psikolojik olarak Biden/Harris oldubittisine hazırlamak için yürütülen bir bilgi harekâtının parçasıdır
  • Eğer Başkan Trump Georgia, North Carolina, Pennsylvania, Michigan, Wisconsin, Nevada ve Arizona’da (hatta Virginia) seçim sonuçlarına karşı çıkma konusunda ciddi ise söz konusu bu eyaletlerde mitingler düzenleyerek kampanya yollarına geri dönerdi. Bu eyaletlerdeki seçmenleri, oy sayanları ve mahkemeler ile adli yargıdaki yasal davalar hakkında karar verecek olan yargıçları motive etmenin en iyi yolu ortaya çıkıp yanlışlığı kanıtlamaktır.
  • Başkan Trump, hâlihazırda oynanan seçim sonuçlarıyla gerçekten mücadele etmek istiyor ise boş zamanlarında ne yapması gerektiğini yeniden değerlendirmelidir.
  • Başkan şahsen olaya müdahale etmeli ve savaşmalıdır.

Seçim henüz bitmedi. Başkan Trump golf sopalarını bırakmayı ve kendisini destekleyenleri arkasında toparlamayı isteyebilir. Haber medyasının gazetecileri aralıksız olarak ‘‘SEÇİLMİŞ BAŞKAN BİDEN’’  hikâyesini köpürtmeye devam ediyor. Bu sahtekârlıktır.

TRUMP EKİBİNİN KİTABINDA TESLİM OLMAK YOKTUR

Seçimin sonucunu medya belirlemiyor. Eyalet valileri seçilen senatörleri Aralık ayı başlarında Washington DC’ye gönderecektir. Bu senatörlerin oyları başkanlık seçiminin sonucunu belirleyecektir. Bu nedenle Biden yönetimi hakkındaki tahminler ve varsayımlar halkı psikolojik olarak Biden/Harris oldubittisine hazırlamak için yürütülen bir bilgi harekâtının parçasıdır.

Başkan Trump’ın iki günlüğüne Virginia Sterling kentindeki Trump Ulusal Golf Kulübüne gitmesi onun hiçbir işine yaramayacaktır. Başkanın bu hareketi, yasal olarak itiraz ettiği ve geri almak için uğraştığı eyaletlerdeki kampanya personeli ve parti çalışanları için kesinlikle güven oluşturan bir tutum değildir. Rudy Giuliani Philadelphia eyaletinde acı içinde çığlık atarken başkan golf oynamaktadır. Birinin başkanlığı istemesini sağlayamazsınız.

İstihbarat dünyasında bu tür faaliyetler ‘‘belirtiler ve uyarılar’’ olarak adlandırılır. Her ne kadar garanti olmasa da kişinin yaptıkları niyetinin bir göstergesidir. Belki de Başkan Trump’ın işi bitmiş olabilir. Belki de her şeyin bittiğini düşünüyor olabilir. Bilmiyorum.

Fakat çok iyi bildiğim bir şey var; Başkan Trump Georgia, North Carolina, Pennsylvania, Michigan, Wisconsin, Nevada ve Arizona’da (hatta Virginia) seçim sonuçlarına karşı çıkma konusunda ciddi ise söz konusu bu eyaletlerde mitingler düzenleyerek kampanya yollarına geri dönerdi. Bu eyaletlerdeki seçmenleri, oy sayanları ve mahkemeler ile adli yargıdaki yasal davalar hakkında karar verecek olan yargıçları motive etmenin en iyi yolu ortaya çıkıp yanlışlığı kanıtlamaktır.

Woody Allen’in ‘‘Başarının %80’ni onu gösterebilmenize bağlıdır’’ dediği bilinmektedir. Thomas Edison da başarıya ulaşamayanların %90’ının hiç yenilgiye uğramadığını söylemiştir. İki çok farklı insan, fakat bilgeliklerinde bir tutarlılık var. Başkan Trump hâlihazırda oynanan seçim sonuçlarıyla gerçekten mücadele etmek istiyor ise boş zamanlarında ne yapması gerektiğini yeniden değerlendirmelidir.

Bu arada bir de ‘‘teslim olma’’ yönünde birçok laf kalabalığı var. Bu daha da büyük bir saçmalıktır. Yaşça büyük ve iri kuzeninizin bir güreş esnasında sizden ‘‘Amca’’ diye ağlamanızı istediğini düşünün. Yenilgiyi kabullenme konusunda yasal veya resmi açıdan önemli, ilgili ve bağlayıcı hiçbir şey bulunmamaktadır. Bu yaklaşım, medyanın Trump’ı çocukça aşağılamasına yöneliktir. Kameraların önünde Trump’ın yenilgiyi kabul etmesini talep ediyorlar. Sonsuza dek. Ve ebediyen. Amerikan halkı, herkesin siyaset dışından gelen birinin bir daha başkan olmasına izin verilmeyeceğini anlaması için, önümüzdeki on yıl boyunca defalarca oynatılan bu video görüntülerini izleyecektir. Anlayabildiniz mi? Asla! Amerikalılar, İkinci Dünya Savaşında Japonların General Douglas MacArthur’a teslim olduğunu bilmeyecek, fakat Trump’ın teslimiyet konuşmasını görecekler. Hem de defalarca…

Sadece diktatörler kanundan üstün olduklarını iddia ederler.
Kaynak: Rmuse Views

Bu seçimden alınan dersler ile kasıtlı ve kasıtsız seçim sonuçlarını incelemeyi sürdüreceğiz, fakat önümüzdeki ay, Başkan Trump’ın seçim suiistimalleri ve haksızlıklarıyla ilgili yapılması gerekenlere yönelik şahsen neler yapacağını iyi izleyin. Sonuçlar, sadece seçim sonuçlarıyla ilgili olmaktan çok ötelere kadar uzanmakta ve seçim sonuçlarının doğruluğu ve güvenliği için 21’inci yüzyıl standartlarına uygun radikal bir yenileştirme yapılmadan seçim sonuçlarına güvenip güvenemeyeceğimize kadar gitmektedir.

Başkan şahsen olaya müdahale etmeli ve SAVAŞMALIDIR.

Çevirenin Notları: Chris Farrell tarafından kaleme alınan ve 09 Kasım 2020 tarihinde GATESTONE INSTITUTE haber sitesinde paylaşılan bu ilginç yazı aslına sadık kalınarak çevrilmiştir.

Görünen o ki Trump hâlâ yenilgiyi kabul etmemiştir. Kendi göreve getirdiği ve ‘‘YESPER’’ diye lakap takılan Birleşik Devletler Savunma Bakanı Mark Esper’i rezil ederek ve aşağılayarak görevden uzaklaştırmıştır.

CNN Politics haber sitesinde yayımlanan bir haberde yer alan iddialara göre de Esper’i kovmasından sonra dört üst düzey savunma yetkilisini de görevlerinden uzaklaştırmıştır.

CNN Politics haber sitesinin iddialarına göre; Trump’ın bu hamleleri askeri ve sivil yetkililer arasında büyük endişelere neden olmuştur. İddialara göre görevden alınanların yerine Trump’a sadık olanlar getirilmiştir. İddialara göre Trump’ın yeni atadığı isimler arasında, eski başkan Obama’ya terörist diyen biri dahi bulunmaktadır. Obama’ya terörist diyen ve onu İslam ülkelerine en fazla yardım eden başkan olarak nitelendiren Emekli Tuğgeneral Anthony Tata isimli şahsiyetin birçok İslamofobik değerlendirmeleri de bulunmaktadır.

CNN Politics haber sitesine göre üst düzey bir Pentagon yetkilisi yaşanan gelişmelerle ilgili olarak ‘‘DİKTATÖRVARİ HAMLELER’’ tanımlaması yapmıştır.

Pompeo’nun da Biden’in seçimi kazandığını kabul etmediğini ifade edelim ve yazar Farrell’in dediği gibi Başkan Trump’ın önümüzdeki ay içinde neler yapacağını bekleyelim ve görelim.

Yazının orijinal metnine aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

https://www.gatestoneinstitute.org/16740/the-election-is-not-over

 

Önceki Makale  İSRAİL, ŞİDDET ARTARKEN MYANMAR ASKERİ CUNTASINI SİLAHLANDIRMAYI SÜRDÜRÜYOR

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
ORTA DOĞU BATAKLIĞINDA NELER OLUYOR?

ORTA DOĞU BATAKLIĞINDA NELER OLUYOR? İsrail-Suudi Arabistan Barış Antlaşmasının Ayrıntıları...

Havadan Su Elde Eden İsrailli Firma BAE ile Anlaşma İmzaladı

  İbrahim Anlaşmaları Havadan Su Elde Eden İsrailli Firma BAE...

İran, Rusya’nın Suriye’yi Terk Edin Çağrısını Reddetti

İran, Rusya’nın Suriye’yi Terk Edin Çağrısını Reddetti Putin’in, sivil savaş...

Suriye ve ABD Demokrasisi

Suriye ve ABD Demokrasisi   Fatih Bengi, Sun Savunma Net,...

GÜL, AKAR, VATAN

GÜL, AKAR, VATAN Naci BEŞTEPE, Sun Savunma Net, 29 Nisan...

Kapat