34° Açık

Katliam Dronları

VİDEO GALERİ - 14 Aralık 2017 19:48 A A

KATLİAM DRONLARI

University of California-Berkeley’den Profesör Stuart Russel ve Future of Life Institute iş birliği ile çekilen ve sadece yedi dakika süren bir video filminde; avuç içine sığabilen, yüz tanıma teknolojisine sahip ve üzerine şekillendirilmiş patlayıcılar yerleştirilen otonom SUİKAST DRONLARININ, tespit edilmesi ve önlenmesi imkânsız katliamlar gerçekleştirdikleri görülmektedir.

Video filmi araştırmacıların, anlamlı bir insan kontrolü olmadan öldüren otonom silah sistemlerinin, küresel seviyede yasaklanmasına destek sağlamak maksadıyla yaptıkları son girişimlerden bir tanesidir.

Yapımcılar video filmini maksatlı olarak, İsviçre’nin Geneva kentinde otonom silah sistemlerini görüşmek üzere toplanan Birleşmiş Milletler Konvansiyonel Silahlar Kongresi esnasında yayımlamışlardır.

Yapay zekâ alanındaki çalışmaları ile ünlü Profesör Russel, video filminin sonunda yaptığı açıklamada; ‘‘Görmekte olduğunuz geleceği engellemek için bir fırsatımız var, fakat harekete geçme şansı giderek ortadan kalkmaktadır’’ ifadelerini kullanmaktadır. ‘‘Makinelerin seçecekleri insanları öldürebilmelerinin, güvenliğimiz ve özgürlüğümüz üzerinde yıkıcı etkileri olacaktır’’ ifadesi ile açıklamasını sonlandırmaktadır.Önceki Makale  Yunan Kara Havacılığa ait Apache Helikopteri Denize Çakıldı
VİDEO GALERİ - 19:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Basın Açıklaması

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı'nın "Ey Mevta" başlıklı çirkin bir paylaşımı...

Barış Pınarı Harekâtı’nın amacı ne olmalı?

Barış Pınarı Harekâtı’nın amacı ne olmalı?   Askerlerimizin yolu açık...

BAŞARISIZ DARBEDEN BİR YIL SONRA TÜRKİYE

BAŞARISIZ DARBEDEN BİR YIL SONRA TÜRKİYE Yazar: MARC PIERINI, Carnegie...

Sağlıklı Beslenmenin Sırrı

Sağlıklı Beslenmenin Sırrı   Cell Metabolism (Hücre Metabolizması) adlı dergide...

Esper’in Cezayir Temasları

Esper’in Cezayir Temasları   Ercan Caner, Sun Savunma Net, 02...

Kapat