Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

En Komik 1 Nisan Şakaları

 

En Komik

1 Nisan Şakaları

 

Levent Kağan, Sun Savunma Net, 01 Nisan 2020

 

Bugün günlerden 01 Nisan ve bu gün, arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize şaka yapmak ve takılmak için mükemmel bir mazerettir. Virüs salgını nedeniyle evlerinizde otururken yaratıcı fikirler geliştirecek çok bol vaktiniz var. Aşağıda tarihe geçen iki adet 1 Nisan şakasını okuyabilirsiniz.

 

İsviçre’de Makarna Hasadı

1957 yılında BBC haber şov programı Panorama, ılık geçen kış mevsimi ve makarna bitiyle yapılan etkin mücadele nedeniyle, İsviçre’deki çiftçilerin bol miktarda makarna ürünü patlaması yaşadıklarını ilan eder.

Ağaçlardan makarna çubuklarını toplayan İsviçreli çiftçilerin görüntüleri paylaşılır ve inanılmaz sayıda seyirci bu hileye inanır. Birçoğu BBC’yi arayarak kendi makarna ağaçlarını nasıl yetiştirebileceklerini sorar.

BBC, arayan seyircilerine bir makarna çubuğunu domates sosu konserve kutusuna yerleştirmelerini ve olacakları beklemelerini söyler. Zamanın BBC genel direktörü dahi bu numarayı yutmuş ve bir ansiklopediye bakarak makarnanın gerçekten bu yöntemle yetişip yetişmediğini öğrenmeye çalışmıştır.

Londra’ya İnen UFO

 

31 Mart 1989 günü, o zamanlar 36 yaşında olan Virgin Records başkanı Richard Branson, UFO’ya benzeyecek şekilde tasarlanan bir sıcak hava balonu ile uçuşa çıkar.

Karayolunda araç kullanmakta olan yüzlerce sürücü Londra’ya inen bir uçan daire olarak gördükleri balonu iyice görebilmek için yüzlerini gökyüzüne doğru çevirir, içlerinden birçoğu bu inanılmaz olayı izlemek için araçlarını yol kenarına dahi çekerler.

Uçan daire Londra dışında bir tarlaya iniş yaptığında, yerel sakinler bilgi vermek için polisi arar ve uzaylı istilasına uğradıklarını söylerler. Bir polis memuru, elinde copuyla uzay gemisine doğru yaklaşır, fakat UFO’nun kapısı açılıp, içinden gümüş renkli kıyafet giyen bir şey çıktığında, arkasına dahi bakmadan aksi yöne doğru kaçar.

Önceki Makale  Kayıp Arjantin Denizaltısına Ne Oldu ve ARA San Juan’da Kaç İnsan vardı?

Dikkatli okuyucular eminim fark etmiştir. Ve tarihin neden 01 Nisan 1989 değil de 31 Mart 1989 olduğunu merak etmektedir. Branson’un başlangıçtaki planının, 01 Nisan günü hava aracını Londra kentindeki Hyde Park’a indirmek olduğu, fakat aniden esen rüzgâr nedeniyle balonu bir gün önce ve yanlış yere indirdiğine inanılmaktadır.

Yazar Profili

Levent Kağan
Levent Kağan
Sun Savunma Haber sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Çarşamba İğneleri

ÇARŞAMBA İĞNELERİ   Naci Beştepe | 31 Ekim 2018 |...

Neşe Öğretmen

Neşe Öğretmen   “Ben tükenmez olayım tüm insanlara, yolculara yeteyim...

Beş Ülkeden Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki Faaliyetlerine Kınama

  Siz de Nereden Çıktınız? Beş Ülkeden Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki...

İNSAN BEYNİNİN SIRLARI

İNSAN BEYNİNİN SIRLARI Çeviren: Ercan Caner, Sunsavunma.net, 28 Mart 2017...

Naci Beştepe

NACİ BEŞTEPE 01-02-1950’de, Kırıkkale-Büyükafşar Köyü’nde doğmuştur. İlkokulu Ankara’da, orta ve...

Kapat