Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Ölü ve İşsiz Sayısı Arttıkça Cüceleşen Trump

 

Ölü ve İşsiz Sayısı Arttıkça Cüceleşen Trump

 

Levent Kağan, Sun Savunma Net, 04 Nisan 2020

 

Trump, salgın ve ekonomik durgunluk felaketlerini, kendi görev başı eğitiminin bir parçası olarak görmektedir. Foto: Alex Brandon/AP

Richard Wolffe 03 Mart 2010 tarihinde The Guardian’da kaleme aldığı yazısında, ABD Başkanı Donald Trump’ı, sadece kendi egosunu tehdit eden krizlerle ilgilenmek ve korona virüs salgını ile ekonomik durgunluk için şişirme tedbirler almakla suçladı.

Trump’ın seçmenlere, Reagan’ın ikinci kez başkanlığa seçilmeden önceki sorusu olan dört yıl öncesine göre daha iyi olup olmadıkları sorusunu sormaya hazırlandığını ifade eden Wolffe yazısında, Amerikalıların çoğunun bu soruya yanıtının hayır olduğu, çok yakın bir gelecekte de neredeyse tümünün yanıtının hayır olacağı iddialarına yer verdi.

Korona virüs salgını ve ekonomik durgunluktan etkilenen her bir Amerikalının kaderinin, Beyaz Ev’de oturup kablolu televizyon seyreden Trump’ın kaderinden çok daha önemli olduğunu dile getiren Wolffe yazısında, kriz zamanlarında bugüne kadar Trump kadar kötü bir lider görülmediğinin altını çizdi.

Salgından ölenlerin sayısını, Irak savaşında ölen Amerikalı sayısı ile karşılaştıran Wolffe, yukarıdaki fotoğraftan esinlenmiş olsa gerek; virüs hızla yayılırken Trump’ın liderliğini, tepesindeki keli yandaki saçlarla örtmek için kırmızı şapka takan birine benzetti.

Önümüzdeki başkanlık seçimlerine de değinen Wollfe, dört yıl önceki seçimde kendisine başkanlığı kıl payı kazandıran Wisconsin, Michigan ve Pennsylvania eyaletlerinin işsizliğin artmasından en çok etkilenecek eyaletler olduğunu ve Trump’ın daha şimdiden Biden’in gerisine düştüğünü iddia etmektedir. Wolffe, Biden ve ekibine de seçimi kazandıktan sonra neler yapacaklarını şimdiden düşünmeye başlamalarını tavsiye etmektedir.

Yazar Profili

Levent Kağan
Levent Kağan
Sun Savunma Haber sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
HELİKOPTER KAZA KIRIMLARI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Üzerinde T53 serisi motor bulunan AH-1P modeli taarruz helikopter kazası,...

İRFAN DEĞİRMENCİ NEDEN HAYIR?

İRFAN DEĞİRMENCİ NEDEN HAYIR? Ercan Caner, Ankara-Türkiye, 14 Şubat 2017 ...

Pentagon’a göre Suriye’de öldürülen Türk askerlerinin sorumlusu İran olabilir

İran yapımı silahlandırılmış bir İnsansız Hava Aracı (İHA). Fotoğraf: AFP...

Vâriste Virüs

Vâriste Virüs   Sadece spor yapmak ve ilaç ile yiyecek...

TBB Yönetim Kurulu Üyeleri Kamuoyu Açıklaması

KAMUOYUNA AÇIKLAMAMIZDIR Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ‘‘Çok yoğun...

Kapat