Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

KIZLARI İSRAİL GÜZELİ İLE POZ VEREN IRAK GÜZELİNİN AİLESİ ÜLKE DIŞINA KAÇTI

KIZLARI İSRAİL GÜZELİ İLE POZ VEREN IRAK GÜZELİNİN AİLESİ ÜLKE DIŞINA KAÇTI

Bikinili ve İsrail Güzeli ile birlikte ümit ve barış mesajı verdiği fotoğraflar nedeniyle ölüm tehditleri alan Irak güzelinin ailesi ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.

Haaretz, 14 Aralık 2017

Çeviren:  Ercan Caner,  Sun Savunma Net, 24 Aralık 2017

Miss İsrail Adar Gandelsman (solda) ve Miss Irak Sarah Idan, Gandelsman’ın Instagram sayfası için poz verirken. Foto: Instagram

Iraklı Dünya Güzellik Kraliçesi yarışmacı adayı Sarah Idan’ın ailesi kızlarının bikinili fotoğraflarının ve İsrail güzeli ile birlikte verdiği pozun medyada yer alması sonrasında aldıkları ölüm tehditleri nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kaldılar.

Miss İsrail Adar Gandelsman’ın Hadashot haber ajansına verdiği bilgiye göre; halen Birleşik Devletlerde yaşamakta olan Miss Irak Sarah Idan’ın ailesinin geri kalan kısmı ülkeleri Irak’tan kaçmak zorunda kalmışlardır. Gandelsman, Irak güzeli ile dünya güzellik yarışması ilk elemelerinden beri arkadaş olduklarını ve aralarında özel bir ilişki olduğunu açıklamıştır.

Tokyo’da Kasım ayında yapılan yarışma esnasında, Miss İsrail Gandelsman ve Irak güzeli Idan, Instagram hesaplarına koyacakları fotoğraflar için birlikte poz vermişlerdir. Idan’ın fotoğrafının altında; ‘‘Miss Irak ve Miss İsrail’den Barış ve Sevgiler’’ ifadesi yer almaktadır.

Hadashot haber ajansına açıklama yapan İsrail güzeli Gandelsman, Idan’ın ona fotoğrafları Instagrama koymaktan hiçbir zaman pişmanlık duymadığını söylediğini ifade etmiştir. ‘‘Idan bunu insanların birlikte yaşamanın mümkün olduğunu görmesi için yaptı diyen Gandelsman sözlerini; ‘‘insanların bizim bir araya gelebileceğimizi görmesi için, sonuçta ikimiz de insanız’’ şeklinde sözlerini sürdürmüştür.


Times of Israel’in bildirdiğine göre; Instagram hesabından fotoğrafı uzaklaştırmayan Idan, geçtiğimiz ay Instagram’da Arapça olarak yazdığı bir yazıda fotoğrafı savunmuştur.

İki güzel bikinili fotoğrafları ile görülürken.

Instagrama yazdığı yazıda Idan; ‘‘Vurgulamak isterim ki fotoğrafın maksadı sadece iki ülke arasında umut ve barış arzusunu ifade etmektir’’ ifadelerini kullanmıştır. Fotoğrafın kesinlikle İsrail hükümetine destek anlamına gelmediğini ve eğer Filistin davasına zarar vermiş ise özür dilediğini açıklamıştır.

Çevirenin Notları: Şarkıcı ve şarkı sözü yazarı olmayı düşleyen 27 yaşındaki Miss Irak Sarah Idan, tam 45 yıl sonra Irak’tan güzellik yarışmasına katılan ilk adaydır. Miss İsrail ile birlikte verdiği pozdan sonra Miss Irak organizasyonundan fotoğrafları uzaklaştırması yoksa tacının elinden alınacağına dair tehditler alır. Bu tehdidi ölüm tehditleri takip eder. Hemen Irak’ta yaşamakta olan annesini arar ve onlara ülkeyi derhal terk etmelerini söyler. Bikini giydiği için de tehditler almaktadır. Fakat asıl, İsrail güzeli ile verdiği poz sorunlara ve tepkilere neden olmuştur.

Yazının orijinal metnine aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

Miss Iraq says family forced to flee country after she posted a photo with Miss Israel

The family of Iraq’s contestant in the Miss Universe Pageant have left the country due to threats to their lives over her modeling in a bikini and posting on social media photos taken with Miss Israel. Miss Iraq, Sarah Idan, lives in the United States and the rest of her family has now fled the country, Miss Israel, Adar Gandelsman, told Hadashot news.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  İSRAİL UZUN ARAŞTIRMALAR SONUNDA KURAKLIĞA ÇÖZÜM BULDU!
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Kıbrıs Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü

Kıbrıs Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü Sizin bağımsızlık gününüzü sevsinler.   Michael...

Avustralya’nın Soykırım Geçmişi

Avustralya’nın Soykırım Geçmişi     Avustralya’nın bir soykırım geçmişi var,...

Sizin Demokrasinizi Sevsinler

Atinalılar: Pedofili ve Zihin Kontrolünün Beşiği Sizin Demokrasinizi Sevsinler Ercan...

Avrupa Birliği Hayvan Hastalıkları Bildirim Sistemi

Avrupa Birliği Hayvan Hastalıkları Bildirim Sistemi   Ercan Caner,  Sun...

Erzurum Kongresi’nin 101. yıl dönümü!

23 Temmuz-7 Ağustos 1919 tarihleri arasında gerçekleştirilen Erzurum Kongresi’nin bugün...

Kapat