Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

İsrailli Hristiyan, Müslüman Gençle İlişkiye Giren Kızını Öldürmekle Suçlanıyor

İsrailli Hristiyan, Müslüman Gençle İlişkiye Giren Kızını Öldürmekle Suçlanıyor

17 yaşındaki Henriette Karra ailesinin evinde, mutfakta boynunda bıçak izleri ile ölü bulundu.

Yazar: Revital Hovel, 17 Temmuz 2017

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 20 Temmuz 2017

İsrail’in Ramle kentinde yaşayan İsrailli bir Hristiyan, genç bir Müslüman erkekle ilişkisi olan kızını öldürmek suçuyla pazar günü tutuklandı.

17 yaşındaki kızı Henriette’yi öldürmekle suçlanan Sami Karra, cezaevinde olan bir Müslüman gençle olan ilişkisi ve ona olan aşkı nedeniyle İslam dinine geçmeyi planlayan kızını öldürmekle suçlanmaktadır.

İddialara göre; ilişkisini sonlandırma yönünde ailesinin şiddet ve tehditlerine maruz kalan Henriette, cinayetten iki hafta kadar önce evi terk etmiştir. Hayatından endişe eden ve ailesinden kaçmak için birkaç farklı yerde saklanan Henriette, evden uzak olduğu zaman zarfında erkek arkadaşının annesinin evinde de kalmıştır.

Cinayetten iki gün önce ailesi ve iki amcası, onu birlikte kaldığı bir kız arkadaşının evine görmeye gelmiş ve eve dönmesi için ikna etmeye çabalamıştır. Babasının dayak ve tehditlerine maruz kalan Henriette, olay yerine çağrılan polisin yardım teklifini de kabul etmemiştir.

11 Haziran günü, öldürülmesinden iki gün önce polis, aile ve Henriette’yi bir araya getirmiş, fakat toplantıda eve dönmesi istenen kız talepleri reddetmiştir. Akrabalardan başka bir kadının koruması altına girmesi yönündeki teklifi de geri  çeviren Henriette, sadece yaşadığı apartman dairesinin kira masrafının karşılanmasına olur demiştir.

Taraflar, kızın bir akrabanın evinde kalması yönünde anlaşmışlar, fakat Henriette o gece geç saatlerde eve dönmüş, ertesi gün de okulunun mezuniyet törenine katılmıştır.

Cinayet günü Henriette, erkek arkadaşının cezaevi hesabına 400 şekel (113 dolar) para yatırmış ve eve döndüğünde akrabalarından birine, erkek arkadaşının hafta sonu cezaevinden çıkacağını ve İslam dinine geçmek niyetinde olduğunu söylemiştir.

Henriette, evinin mutfağında boynunda bıçak darbe izleri ile ölü bulunmuştur. Soruşturma boyunca Henriette’nin annesi polise, kocasının kızının davranışları nedeniyle kendisini aşağılanmış hissettiğini ve kızlarının davranışını, ailenin şerefini küçük düşüren bir hareket olarak gördüğünü ifade etmiştir.

Anne ve baba arasında cinayetten bir gün önce geçen ve polis tarafından kaydedilen bir konuşmada, Henriette’nin annesi kocasına, kızlarının mezuniyet törenine gitmesine neden izin verdiğini sormakta, kocası da ‘‘Unut onu, cehenneme kadar yolu var! O bir pislik ve ciğeri beş para etmeyen birisi. Onu kırbaçlamak gerekiyor, bir köpek gibi atalım ve defolup gitsin Ondan ve senden bıktım! yanıtını vermektedir.

Tutuklandıktan sonra polisin sorularını cevaplamayı reddeden baba Sami Karra, nihayet birkaç gün önce güvenlik kameralarında evden çıkarken görülen kişinin kendisi olduğunu itiraf etmiştir. Kardeşini alarak deniz kenarındaki Bat Yam kasabasına giden ve kendisine kızının cinayete kurban gittiği söylenmesine rağmen, neden orada kalmaya devam ettiği yönündeki soruları cevaplandırmayı reddeden Sami Karra’nın, geniş bir suç dosyası bulunmaktadır. Geçmişte işlediği suçlar arasında tehdit, mülke tecavüz ve uyuşturucu bulundurma ve satışı gibi suçlar bulunmaktadır.

Ailenin, geçtiğimiz ay içinde yemin ederek görevine başlayan Yüksek Mahkeme Yargıcı George Karra ile akrabalık bağı bulunmaktadır. Aileyi tanıyan birisi Haaretz’e yaptığı açıklamada, Henriette’nin ailenin tek kızları olduğunu, annesiyle birlikte Ramle kentinde yaşadığını ve bir Yahudi okuluna gittiğini anlatmıştır.

Ailenin yakını olan kadın; annenin  garip işlerde çalıştığını ve kızına istediği her şeyi vermek ve onu bütün olumsuzluklardan korumak için çabaladığını, fakat Henriette’nin hayatının kolay olmadığını ve aslında bütün bu karmaşanın bir kurbanı olduğunu anlatarak sözlerini ‘‘O, hayatı trajik bir biçimde sona eren mutlu bir gençti’’ diye tamamlamıştır.

http://www.haaretz.com/israel-news/1.801555?utm_content=%2Fisrael-news%2F1.801555&utm_medium=email&utm_source=smartfocus&utm_campaign=newsletter-most-read

 

Önceki Makale  8 Nisan Dünya Romanlar Günü

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Alman Ordusu Kürt Savaşçıları Eğitmek İçin Oyuncak Tank Kullanıyor

Alman Ordusu Kürt Savaşçıları Eğitmek İçin Oyuncak Tank Kullanıyor Aptalca...

İYİ Parti Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı Konuşma Metni

İYİ Parti Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı Konuşma Metni   "Medeniyet...

E. GENERAL FATİH BENGİ – SKY TV “KEMAL KAMBUROĞLU İLE HAYATIN NABZI”

SkyTv'de yayımlanan "KEMAL KAMBUROĞLU İLE HAYATIN NABZI" programına konuk olan E....

Büyük Oyun – Yeni Zelanda Saldırısının Perde Arkası

Büyük Oyun Yeni Zelanda Saldırısının Perde Arkası   Osman Başıbüyük,...

Türkiye’de Darbeleri Kim Yaptı?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde Atatürkçüler hiç darbe yapmamıştır. Üstelik yapılan...

Kapat