Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

DOMUZLARIN AKŞAM YEMEĞİ

DOMUZLARIN AKŞAM YEMEĞİ

IŞİD Terör Örgütüne Karşı Yürütülen Savaşa Katılan Vahşi Domuzlar Üç Militanı Öldürdü

Yazar ELLIOT FRIEDLAND , 26 nisan 2017 

Çeviren: Ercan Caner, sun savunma net, 26 nisan 2017

Kuzey Irak’ta IŞİD terör örgütüne karşı yürütülen savaşa gönüllü olarak katılan vahşi domuzlar, Kerkük güneyinde tuzağa düşürerek gafil avladıkları üç adet IŞİD terör örgütü savaşçısını acımadan öldürdüler. Beş adet IŞİD militanı da meydana gelen mücadele esnasında yaralandı.

Yerel kaynakların bildirdiğine göre, Hamrin dağlarında, IŞİD karşıtı mahalli halka karşı kurdukları bir pusuda sinsice ve kalleşçe beklemekte olan IŞİD terör örgütü mensuplarına, bölgeden geçmekte olan bir yaban domuzu sürüsü aniden saldırmıştır. Kerkük kentinin 50 mil güneybatısında gerçekleşen olayda, IŞİD terör örgütü militanlarının yedikleri otları gürültülü bir şekilde çiğnemeleri veya içlerinden birinin herhangi bir sebepten domuz gibi cıyaklaması nedeniyle bölgeden geçmekte olan vahşi yaban domuzu sürüsünün dikkatini çektiği değerlendirilmektedir.

Bölgedeki IŞİD karşıtı militanları yöneten Ubaid kabilesi lideri Şeyh Anwar al-Assi, The Times dergisine verdiği demeçte, IŞİD militanlarının yanlarından geçmekte olan bölge sakini vahşi domuzları ürkütmüş olabileceğini ifade etmiştir.

Rahatsız edildikleri için büyük bir öfke nöbetine giren vahşi domuzlar, deliye dönerek cihatçılara saldırmış ve içlerinden üçünü öldürmüş, beşini de yaralamışlardır. Bununla beraber vahşi domuz sürüsü ne yazık ki yaptıklarının bedelini ödemek zorunda kalmış, karşı saldırıya geçen IŞİD terör örgütünün cihat savaşçıları, Al-Sumaria haber ajansına göre ölen ve yaralanan arkadaşlarının intikamını almıştır.

Bölgede yaşayan ve IŞİD terör örgütünün işkence ve infazlarına maruz kalan yerel halkın ileri gelenleri, domuz sürüsüne icra ettikleri başarılı operasyon nedeniyle minnettar olduklarını ifade etmişlerdir. Hükümete yaptıkları, bölgedeki IŞİD militanlarını temizlemesi yönündeki sayısız çağrılarına cevap alamadıklarını belirten yerel halk, domuzların IŞİD teröristlerini acımasızca infaz ederek intikamlarını aldıklarını ifade etmiştir.

Uluslararası toplumun da keyif yapmayı bırakarak, domuzların peşinden gitmesi ve IŞİD terör örgütüne karşı gerçek bir savaş başlatarak topunun kökünü kazıması beklenmektedir. Bazı kelime oyunları ve esprilere rağmen bu gerçek bir olaydır.

Vahşi domuzların başarılı operasyonu sonrasında, özellikle vahşi domuzlarla başı belada olan ve milyonlarcası ile uğraşmak zorunda kalan Texas eyaletine, domuzları toplayarak IŞID terör örgütüne karşı kullanılmak üzere bölgeye göndermesi tavsiye edilmektedir.

Bilindiği gibi, Amerika’nın Texas eyaletinde yaşayan ve sayıları milyonlarla ifade edilen vahşi domuz sürüleri, ekili alanlar ve insanlara büyük zararlar vermektedir. Birleşik Devletlerde domuzlar en tahripkâr ırkların başında gelmektedir. Sayılarının altı milyon kadar olduğu tahmin edilen vahşi domuzlar, en az 39 adet eyalette halkın başına bela olmaktadır. Sadece Texas eyaletine verdikleri zarar yıllık olarak 400 milyon dolardır.

Texas eyaleti avcıların, zaman kısıtlaması olmadan domuzları öldürmeleri veya yakalayarak mezbahalara götürmelerine müsaade etmektedir. Mezbahalarda kesilen domuzlar işlenmeleri sonrasında restoranlara satılmaktadır. Binlerce domuz da her yıl helikopterlerle avlanan avcılar tarafından öldürülmektedir.

Her türlü şartlarda yaşayabilen Amerikalı domuzların, Irak ortamına da ayak uyduracakları ve yerel domuzların tecrübelerinden faydalanarak, iş birliği içinde IŞİD terör örgütü cihatçılarına karşı birlikte mücadele edebilecekleri öngörülmektedir.

Genelde otçul hayvanlar olan domuzlar, aç kaldıklarında savunmasız kuzuları, buzağıları ve hatta çocukları dahi yemektedirler. Üzerlerinde birçok mikrop ve parazit de taşıyan domuzların vakit geçirmeden IŞİD etini tadan Iraklı yaban domuzları tarafından eğitilerek muharebe sahasında yer almaları beklenmektedir.

Çevirenin Notları: Yazı, İngilizce lisanına özgü çeşitli kelime oyunları nedeniyle aslına sadık kalınarak çevrilmeye çalışılmış ve ilave kaynaklardan bazı eklemeler yapılmıştır. Yazının aslına aşağıdaki linke tıklayarak erişebilirsiniz. Kerkük kentinin yaban domuzlarını başarılı operasyonları nedeniyle kutlarken, teröristlerin misillemesi sonucu hayatlarını kaybeden domuzlara, Tekvir ayetinde ifade edildiği gibi; ahirette bir araya toplandıklarında, hesap verdikten sonra, ahiret hayatlarındaki ruhani lezzetlerin en yücesini dilerim.

https://clarionproject.org/boared-to-death-isis-fighters-trampled-in-pig-attack/

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Anneciğim Beni Eve Götür

  Trump Kaybediyor mu? Anneciğim Beni Eve Götür   Başkanlık...

Kamu Maliyesi Riskleri

Kamu Maliyesi RiskleriKatılım Öncesi Ekonomik Reform Programı 2019-2021   Ercan...

Kentsel Hava Ulaşımı

Kentsel Hava Ulaşımı   Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA –...

ACİL, ACİL, ACİL… SEÇİM SONUÇLARI DOĞRULANMALI

ACİL, ACİL, ACİL… SEÇİM SONUÇLARI DOĞRULANMALI RTE, ”Seçim önceden kazanılır”...

Üretim Dokümanlarında Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Üretim Dokümanlarında Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Üretim dokümanları üzerlerinde iOS cihazları...

Kapat