Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Burmalı Genç Doktor Artık Mesleğini Yapamayacak

Burmalı Genç Doktor Artık Mesleğini
Yapamayacak

 

 

 Rohingya Müslümanlarına etnik temizlik uygularken, ülkede herkes genç ve güzel doktorun sosyal medya hesaplarında paylaştığı mayolu ve iç çamaşırlı fotoğraflarını konuşuyor.

 

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 03 Ağustos 2019

 

Sosyal medya ağlarında çok fazla sayıda hayranı ve takipçisi olan Burmalı manken Nang Mwe San artık doktorluk mesleğini yapamayacak. 29 yaşındaki genç kadın, modellikten önce çok farklı bir meslek sahibidir ve pratisyen hekimlik yapmaktadır.

2017 yılından itibaren doktorluk mesleğini bırakan ve tamamen modellik yapmayı seçen 29 yaşındaki genç kadının yeni tercihi herkesi memnun etmiş görünmemektedir.

Burma Tabipleri Birliği, 03 Haziran 2019 tarihinde genç ve güzel kadına gönderdiği bir yazıda; sosyal medya ağlarında paylaştığı mayo ve iç çamaşırlı fotoğraflarına atıfta bulunarak, Burma geleneklerine aykırı hareket ettiğini ve artık doktorluk mesleğini icra edemeyeceğini bildirmiştir.

Yangon’da yaşayan genç ve güzel model, Burma Tabipleri Birliğinin kendisine gönderdiği Facebook hesabında hayranları ile paylaşarak ‘‘Demokrasi Nerede? İnsan hakları nerede?’’ sözleriyle tepkisini dile getirmiştir.

Muhafazakâr Myanmar’da insanların çoğu, kısa etek ve göğüslerin gösterilmesini kültürel açıdan uygun bulmadığından, genç mankenin sosyal medya ağlarında paylaştığı mayolu ve iç çamaşırlı açık saçık fotoğraflarına tepki göstermiştir.

Burmalı genç ve güzel manken ise yaptığı açıklamada, genç doktorların ayda birkaç yüz dolar kazanabildiği Burma’da mankenliğin oldukça kârlı bir meslek olduğunu ve ülkesindeki doktorların çoğunun başka ülkelere gittiklerini dile getirmiştir.

Ailesinin isteği ile tıp fakültesine giren ve henüz 22 yaşındayken okulu bitiren genç ve güzel kadın, Burma Tabipleri Birliğinin geçtiğimiz Ocak ayında sosyal medya ağlarında paylaştığı seksi fotoğrafları kaldırması yönündeki uyarılarını da dikkate almamıştır.

Myanmar, Rakhine bölgesindeki Müslüman Rohingya azınlığa etnik temizlik uygulamakla suçlanan bir ülkedir ve seksi mankenin fotoğrafları ülkede gündemi değiştirmeye yetmiştir.

Yangon’da yaşayan bağımsız siyasi analizci David Mathieson, ülkede kimsenin Müslüman azınlığa uygulanan etnik temizlikten bahsetmediğini, fakat çekici bir genç kadının bikinili ve iç çamaşırlı fotoğraflarının Myanmar’ın kültürel değerlerine aykırı olduğu gerekçesiyle büyük tepki çektiğini dile getirmiştir.

Doktor ihtiyacının fazla ve hastanelerin aşırı kalabalık olduğu ülkede doktorluk oldukça itibarlı bir meslektir ve ülkenin en iyi lise öğrencileri tıp fakültelerini tercih etmektedir. Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlar devlet hastanelerinde ayda sadece 160 dolar kazanabilmekte ve birçoğu da kentlerde yaşamayı tercih ettiğinden kasaba ve köylerde büyük doktor sıkıntısı yaşanmaktadır.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  NEW YORK - 9/11 SONRASINDA EN ÖLÜMCÜL TERÖR SALDIRISI
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Türkiye’nin Süryani Soykırımı İslamcı Bir Suçtu

Türkiye’nin Süryani Soykırımı İslamcı Bir Suçtu Kanlı zulmün başlamasından yüz...

Türkiye’yi NATO’dan Atma Zamanı Geldi!

Türkiye’yi NATO’dan Atma Zamanı Geldi! Yazar: Alon Ben-Meir, HUFFINGTON POST,...

KİBYRA ANTİK KENTİ

KİBYRA ANTİK KENTİ  Yazı ve Fotoğraf: Olay Salcan, 14 Eylül...

Küresel Kaos

Küresel Kaos Güçlü şüphe; mevcut delillere göre sanığın mahkûm olma...

Ölüm Tehdidi ve Özür

Ölüm Tehdidi ve Özür Ülke TV ve Kanal 7 Medya...

Kapat