Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

YİNE YENİ YENİDEN

YİNE YENİ YENİDEN

 

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 28 Şubat 2019

 

 

Birleşik Devletler Savunma Bakan Vekili Patrick M. Shanahan bugün Pentagon’da Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Birleşik Devletler ile Türkiye arasındaki savunma ilişkisini YİNE YENİ YENİDEN teyit etmek için bir araya gelmişlerdir.

İkilinin yaptığı toplantıya ayrıca, Türkiye Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türk Silahlı Kuvvetler Komutanı General Yaşar Güler ve Birleşik Devletler Genelkurmay Başkanı Joseph F. Dunford Jr katılmıştır.

Liderler aralarında; Suriye’de İslami Devlet Terör örgütünü yenilgiye uğratmak ve Birleşik Devletlerin, Türkiye’nin olası Rusya imali S-400 hava savunma füze sistemleri satın almasıyla ilgili endişeleri dâhil geniş bir yelpazeyi kapsayan savunma meselelerini YİNE YENİ YENİDEN görüşmüşlerdir. Liderler, Suriye’nin kuzeydoğusunda güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla işbirliğini sürdürmeye YİNE YENİ YENİDEN karar vermişlerdir.

 

 

Birleşik Devletler Savunma Bakanı Shanahan, Birleşik Devletler ile Türkiye ikili ilişkilerinin bölgesel güvenlik için temel olduğunu YİNE YENİ YENİDEN dile getirmiş ve Türkiye’nin, Afganistan, Kosova, Irak ve NATO deniz faaliyetlerine katkılarından dolayı Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a YİNE YENİ YENİDEN teşekkür etmiştir.

Görüşme sonrasında Birleşik Devletler Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama akla YİNE YENİ YENİDEN Trump’ın aşağıdaki tehdidini getirmiştir:

ISIS mülki halifeliğinin geride kalan az kısmını sertçe ve birçok yönden vurmayı sürdürürken, uzun zamandır gerçekleşmesi gereken Suriye’den çekilmeyi başlatıyoruz. Yeniden toparlanmaları durumunda yakınlardaki mevcut üslerden yine saldıracağız. Kürtleri vururlar ise Türkiye’yi ekonomik olarak yıkıma uğratacağız. 20 mil genişliğinde bir güvenlik bölgesi oluşturacağız. Aynı şekilde Kürtlerin de Türkiye’yi kışkırtmasını istemiyoruz. Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump.

Yazar Profili

Levent Kağan
Levent Kağan
Sun Savunma Haber sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
Önceki Makale  Türk Ordusundaki Pentagon Müttefikleri Başarısız Darbe Sonrası Tutuklandılar
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Erdoğan Türkiye’yi Pazarlamayı Sürdürüyor

Erdoğan Türkiye’yi Pazarlamayı Sürdürüyor Türkiye’nin Erdoğan’ı, ‘‘milli ve yerli’’ üretim...

Bilim İnsanları Yeraltında Gizlenen Kimyasal Patlayıcıları Yapay Ispanakla Buldular

Bilim İnsanları Yeraltında Gizlenen Kimyasal Patlayıcıları Yapay Ispanakla Buldular Yazar: Dyllan...

Amerikan Yargısında Neler Oluyor

Amerikan Yargısında Neler Oluyor Yazar: Bill Palmer | 11 Mart 2017 Çeviren:...

Takdir-i İlahi mi?

Takdir-i İlahi mi?   09 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen...

Suriye’de Ateşkes

Ne Pahasına? Suriye’de Ateşkes "Suriye Arap Cumhuriyeti'nin egemenliğine, bağımsızlığına, birliğine...

Kapat