Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Texas ve Mississippi Kazan Kaldırdı

COVID-19 Önlemleri

Texas ve Mississippi Kazan Kaldırdı

 

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 07 Mart 2021

 

Soldan sağa: Neandertal İnsanı, ABD Başkanı Joe Biden ve başkanın Neandertal İnsanı gibi ilkel ve kaba saba hareket etmekle suçladığı Texas Valisi Greg Abbott ve Mississippi Valisi Tate Reeves.

ABD Başkanı Joe Biden, ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri ve diğer üst düzey sağlık yetkililerinin uyarılarına rağmen COVID-19 önlemlerini kaldıran Texas ve Mississippi eyalet yöneticilerini ağır bir dille eleştirerek beyinsizlikle suçlamıştır.

Yapılanın büyük bir hata olduğunu düşündüğünü ifade eden Biden, hastalıktan korunma ve yayılmasını önlemek maksadıyla takılan maskelerin faydasını şimdiye kadar herkesin anlamasını umut ettiğini söylemiştir.

Aşı kampanyasını kastederek her şeyin yolunda gittiği şu anlarda yapılacak son şeyin beyinsizlik olduğunu söyleyen Biden, cebinde taşıdığı günlük ölü sayısı miktarıyla ilgili nota bakarak hâlâ maske takmanın çok önemli olduğunun altını çizmiştir.

Elleri sıcak suyla sık sık yıkamak, maske takmak ve sosyal mesafeyi korumanın çok kritik olduğunun altını çizen Biden, bazı eyalet yetkilileri tarafından verilen karmaşık mesajlara rağmen, hastalıktan korunma ve yayılmasının önlenmesi için bu tedbirlere uyulmasını talep etmiştir.

Texas ve Mississippi eyalet valileri ise yaptıkları açıklamalarda maske takma zorunluluğunu kaldırdıklarını ve iş dünyasının tam kapasiteyle çalışmasına izin verdiklerini açıklamıştır. Texas eyalet valisi basın sekreteri ise medyaya verdiği demeçte, valinin Texaslılara tıbbi tavsiyelere uymaya devam etmeleri gerektiğini söylediğini dile getirmiştir. Mississippi valisi de yaptığı açıklamada; Biden’in uzun zaman önce ABD Kongre’sine seçildiği göz önüne alındığında Neandertal düşüncenin anlamını bildiğinin kesin olduğunu, fakat kendisinin Mississippi halkının doğru olanı yapacağına güveninin tam olduğunu ifade etmiştir.

Başkan Donald Trump bir sıtma ilacı olan klorikinin, potansiyel olarak COVID-19 hastalarının tedavisinde kullanılabileceğini ifade ettiğinde, Dr. Anthony Fauci’nin bu ilacın hastaları tedavi edebileceği bilgisinin söylentilere dayandığını dile getirmesi Trump üzerinde bir soğuk duş etkisi yaratmıştır. Fotoğrafta Beyaz Ev’de düzenlenen bir basın konferansında Dr. Fauci konuşurken, onu ilgiyle izlemekte olan Başkan Trump görülmektedir. Fotoğraf: Evan Vucci / Associated Press.

Ülkenin en ünlü enfeksiyon hastalıkları uzmanı ve Biden’in baş tıbbi danışmanı olan Dr. Anthony Fauci de tartışmalara katılmış ve iki eyaletin sınırlamaları kaldırmasını eleştirmiştir. Kamu sağlığıyla ilgili tavsiyelerin bilimsel veri ve kanıtlara dayandığını ileri süren Dr. Fauci her gün daha fazla insanın aşılandığını ve şimdi geri çekilme zamanı olmadığını vurgulamıştır.

John Hopkins Üniversitesi verilerine göre bugüne kadar COVID-19 hastalığı nedeniyle 518,000 Amerikalı hayatını kaybetmiştir. Başkan Biden yaptığı açıklamada Mayıs ayı sonuna kadar bütün yetişkin Amerikalılar için yeteri kadar doz aşıya sahip olunacağını, fakat virüse karşı emniyet tedbirlerinin sürdürülmesi gerektiğini söylemiştir.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  Irak, 15 Türk Kadını İdama Mahkûm Etti!
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
AW-169 Kazasının Nedeni Kuyruk Rotor Etkinliğinin Kaybı mı?

AW-169 Kazasının Nedeni Kuyruk Rotor Etkinliğinin Kaybı mı?   27...

Yine Mi “Kazan Kazan”, “Bir Adım Önde Olma” Sloganları?

Yine Mi “Kazan Kazan”, “Bir Adım Önde Olma” Sloganları?  ...

TÜRK ASKERİ KAHRAMANDIR, ADİLDİR VE MERTTİR!

TÜRK ASKERİ KAHRAMANDIR, ADİLDİR VE MERTTİR! Savaşta bile mert olacaksın....

Tırnağınız Üzerindeki Çizgi Kanser Olabilir

Tırnağınız Üzerindeki Çizgi Kanser Olabilir Güzellik salonu işleten Amerikalı Jean...

Pantsir S-1 Hava ve Füze Savunma Sistemi Suriye Hava Sahasında Kuş Uçurtmuyor

Pantsir S-1 Hava ve Füze Savunma Sistemi Suriye Hava Sahasında...

Kapat