Açık

Savaşı Özlüyorlarmış…

GÜNCEL HABER - 21 Eylül 2021 11:43 A A

Savaşı Özlüyorlarmış…

 

20 yıl süren dinsel gerilla savaşında şehit olarak cennete gitme fırsatını kaçırdıkları için üzgün olduklarını söyleyen Taliban teröristleri savaşı özlediklerini ve önümüzdeki günlerin kendilerine şehit olmaları için yeni fırsatlar sağlayacağından ümitli olduklarını ifade etmektedirler…

 

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 21 Eylül 2021

 

 

Şehit olarak cennete gitme şansını kaçırdığını düşünen Taliban terör örgütü mensupları Kabil kentinde yerel bir pazar yerinde, satıcılar ile can sıkıntısı içinde otururken, 10 Eylül 2021. Kaynak: Felipe Dana/AP

The Washington Post haber sitesinde paylaşılan Susannah George imzalı haberde; Taliban terör örgütü militanlarının cihat ve savaşı sevdikleri ve başkent Kabil’de savaş olmaması nedeniyle kendilerini rahat hissetmedikleri ifade edilmektedir.

Emrinde 250 Taliban teröristi olan Abdulrahman Nifiz adlı terör örgütü mensubu; 20 yıl süren savaş esnasında şehit olma şansını kaçıran adamlarının huzursuz olduklarını dile getirerek, onlara gevşemeleri gerektiğini ve şehit olmak için önlerine daha birçok fırsatlar çıkacağını söylediğini ifade etmektedir.

Taliban liderleri her ne kadar uzun bir süreden beri ABD ve diğer Batılı güçlerle barış görüşmeleri yapıyor olsa da Taliban terör örgütü tabanı, Allah tarafından onaylandığına inandıkları, onlara öbür dünyada cennet vadeden kutsal bir savaş uğruna savaştıklarına inanmaktadır.

Kutsal olduğuna inandıkları bir savaşın ardından normal insan davranışları sergileyemeyen Taliban terör örgütü mensuplarının yaşadığı travma (!) davranışlarına da yansımış durumdadır. Terör örgütü üyelerinin Kabil’de barışçıl gösteri yapanlar ve gazetecilere uyguladığı vahşet hâlâ akıllardadır.

Taliban terör örgütü liderleri ABD ve diğer Batılı ülkelerden alınan milyarlarca dolar yardımı almaya devam etmek istiyorlar ise tabanını, başta kadın hakları olmak üzere, insan hakları ve özgürlükler konusunda terbiye etmek zorundadır.

Önceki Makale  8 Mart Dünya Kadınlar Günü

ISIS-K terör örgütü propaganda fotoğrafı. Kaynak: New York Post

 

Terbiye işine mensuplarına profesyonel ordular gibi yeni kıyafetler giydirme ile başlayan Taliban terör örgütü liderleri, adam seçerken şehit olmak isteyenlere öncelik verdiklerini dile getirmektedir.

Taliban terör örgütü liderlerine göre şehit olarak cennete gitmek isteyenler; özellikle intihar eylemleri ve ön saflarda savaşmak için ideal aday olarak öne çıkmaktadır.

Şehit olarak cennete gitme şansını kaçıran Taliban terör örgütü üyelerinden bazıları ise havaalanı koruma işinin de önemli olduğunu, ne de olsa cihat halen devam ettiğinden önlerine şehit olmak için kesinlikle başka fırsatlar çıkacağını söylemektedir.

Taliban terör örgütüne; acımasızca şeriatı uygulamasına rağmen, kendisi gibi bir terör örgütü olan ve kendisi kadar İslam dinine bağlı olmadığını iddia eden ISIS-K ile olan cihat savaşında, bugüne kadar kaçırdıkları şehit olma şansını yakalamalarını diliyorum, aynı dileğim ISIS-K mensupları için de geçerlidir. Hangi taraftan olursa olsun cihat savaşçıları cennetten mahrum bırakılmamalıdır…

Taliban özel kuvvetler mensubu teröristler. Fotoğraf: PTI

Şehit olarak cennete gitmek konusunda amansız bir rekabet içinde olan Taliban ve ISIS-K terör örgütleri arasındaki vekâlet savaşlarında hayatlarını kaybedecek olan masum sivillere ise şimdiden Allah’tan rahmet diliyorum, kutsal cihat mücadelesinde savaşarak ölmeyen bu masum Müslümanların ne yazık ki cennete gitmeleri de garanti değildir…

 

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
SON YAZILARI
Önceki Makale  Kral Deli Donald’ın Demir Leydileri İşbaşında
GÜNCEL HABER - 11:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: