Açık

Roman Polanski, 10 yaşındaki bir kıza cinsel tacizle suçlanıyor

DÜNYA - 25 Ekim 2017 01:14 A A

Roman Polanski, 10 yaşındaki bir kıza cinsel tacizle suçlanıyor

23 Ekim, 2017

Çeviren: Ercan Caner,  Sun Savunma Net, 25 Ekim 2017

Amerikalı kadın sanatçı Marianne Barnard, defalarca tecavüzle suçlanan Roman Polanski’nin kendisine de 10 yaşındayken cinsel tacizde bulunduğunu açıkladı.

Amerikalı kadın sanatçı Marianne Barnard, Polanski’nin, henüz bir çocukken kendisine cinsel tacizde bulunduğunu açıkladı. Defalarca küçük çocuklara tecavüz etmekle suçlanan Roman Polanski, bu kez de 10 yaşında bir kız çocuğa cinsel taciz suçlaması ile karşı karşıya kaldı. Yıllarca konuşmayan ve yeterli cesareti kendisinde bulamayan kurban, Weinstein olayı sonrasında başına gelenleri açıklamaya karar verdi. Açıklamasıyla aldığı risklerin farkında olan Marianne Barnard, artık sessiz kalmak istemediğini ifade etmektedir.


İngiliz ‘‘The Sun’’ gazetesine başına gelenleri anlatan Barnard, 1975 yılında her şeyin değiştiği o günü; başlangıçta annesi ile kumsala gittiklerini düşündüğünü, fakat bir süre sonra annesinin film yapımcısının onun bir kürk palto ve bikini ile fotoğrafını çekmek istediğini söylediğini ve bunun bir dergi için olduğunu sandığını anlatmıştır. O zamanlar modellik yapmakta olan Marianne Barnard, bu tür durumlara alışık olduğunu açıklamıştır.

Fakat sonra birden annesi ortadan kaybolur ve Polanski küçük kızın çıplak poz vermesini ister ve ona elle sarkıntılık yapar. Başına gelenler küçük kızda, travma sonrası stres bozukluğu ve kapalı yerlerde kalma fobisine neden olur ve ancak yıllar sonra, kendisine yöneltilen 50’den fazla kadına yönelik cinsel taciz, tecavüz ve cinsel saldırı suçlamalarını reddeden Harvey Weinstein skandalı patlak verdiğinde kendi başına gelenleri de açıklama cesaretini kendisinde bulur.

Samantha Geimer

Weinstein’in saldırılarına maruz kalan kadınların cesurca ortaya çıkarak kendilerine yapılanları anlatması, bunca zamandır sessiz kalan Barnard’ı da cesaretlendirir ve kötü bir duruma düşeceğini bilmesine rağmen kendisine yapılanları açıklar.

Polanski ise hakkındaki bütün iddiaları reddetmekte ve Barnard’ı kesinlikle tanımadığını öne sürmektedir. 1977 yılında küçük bir kıza cinsel taciz suçlaması ile mahkeme önüne çıkması gereken Polanski, 48 gün cezaevinde tutulduktan sonra ‘‘Tess’’ filmini tamamlaması için serbest bırakılmış ve bir kez daha tutuklanmaktan korkan Polanski Birleşik Devletlerden kaçmıştır.

13 yaşındaki Samantha Geimer ile cinsel ilişkiye girdiğini itiraf eden Polanski, kadının kendisine ve ailesine gösterdiği merhamet nedeniyle onu affettiğini ifade etmesine ve olayın kapanmasını istemesine rağmen üst mahkemenin kararı gereği çıkacağı mahkemeden kurtulmak için ülkeyi terk etmiştir.

Tecavüz suçlaması sonrasında Polanski, ilave üç kadının daha cinsel taciz iddialarına maruz kalmıştır.

http://www.parismatch.com/People/Roman-Polanski-une-troisieme-femme-l-accuse-d-agression-sexuelle-1327943

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  Patriot mu yoksa S-400 mü?
SON YAZILARI
DÜNYA - 01:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: