Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Öğretmenin Ölümü

Ercan Caner

Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir. Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri (2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO deneyimlerine sahiptir.

Fransa Yasta

Öğretmenin Ölümü

Bu dünyada cehennemi keşfedeceksin ve evinden uzaklarda tek başına can vereceksin. Fransız Hükümeti Cihadı Durdur Kampanyası

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 22 Kasım 2020


16 Ekim 2020 günü akşamı, ‘‘Allahu akbar’’ diye bağıran bir saldırgan, Paris’in Conflans-Sainte-Honorine banliyösünde tarih öğretmeni Samuel Paty’i başını keserek öldürmüştür. Polis, üzerinde bıçak ve havalı tabanca bulunan şüpheliyi vurarak öldürmüştür. Paty, ifade özgürlüğüyle ilgili bir ders esnasında İslam peygamberinin karikatürlerini göstermesi sonrasında ölüm tehditleri almaktadır.

Polis; şüphelinin Fransa’da mülteci olarak oturma izni alan ve kız kardeşi geçmişte ISIS’e katılan 18 yaşında Rusya doğumlu Çeçen Abdoulakh Anzorov olduğunu tespit etmiştir. Olay sonrası görgü tanıkları Anzorov’u daha önce okul çevresinde öğrencilere Paty’i sorarken gördüklerini ifade etmiştir. Polis Anzorov’un cep telefonunda yaptığı incelemede, saldırı öncesi Paty’nin bir fotoğrafını Twitter’e yüklediğini tespit etmiştir. Anzorov’un polis tarafından öldürülmeden önce gerçekleştirdiği saldırının fotoğraf ve video görüntülerini Rusça konuşan ISIS destekçilerine gönderdiğini de polis tarafından belirlenmiştir.

Parisli yetkililer saldırıyla bağlantısı olan 11 kişiyi tutuklamış ve İslamcılığı yayan birkaç Fransız grup hakkında soruşturma başlatmıştır. Paty’nin öldürülmesinden üç gün sonra Fransız savcılar radikal Fransız İslamcı gruplarla katil Anzorov arasında direkt bir bağlantı olmadığını tespit etmiş, fakat sosyal medyadaki nefret dolu atmosfere dikkat çekerek bu gruplarla işlenen cinayet arasında dolaylı bir bağlantı olduğu sonucuna varmışlardır.

Fransa’da bugüne kadar gerçekleşen İslamcı terör saldırılarını ve Fransız hükümetinin aldığı tedbirleri içeren yazıyı PDF formatında okuyabilirsiniz.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  AKP ve Yeni Türkiye
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Almanya’da Siyasi Bir Cinayet ve Irkçı Combat 18 Örgütü

Almanya’da Siyasi Bir Cinayet ve Irkçı Combat 18 Örgütü  ...

ÇARŞAMBA İĞNELERİ

  ÇARŞAMBA İĞNELERİ   ÖRDEK RTE, İBŞB başkanlığını kazanan İmamoğlu...

Spekülasyon: İsrail, İran Kargo Uçaklarını Şam Askeri Üssünde Yerdeyken İmha Etti

Spekülasyon: İsrail, İran Kargo Uçaklarını Şam Askeri Üssünde Yerdeyken İmha...

Uçuşta Motor Kaybı ve Pilotun Büyük Başarısı

Uçuşta Motor Kaybı ve Pilotun Büyük Başarısı Cesur ve soğukkanlı...

Çözüm Batı Asya İttifakı!

Çözüm: Batı Asya İttifakı!   Berk ÖZER, USMER Yürütme Kurulu...

Kapat