Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

İtalya’da bir kasaba hayalet avcılarını yardıma çağırdı

Kasabanın hayaletler tarafından ziyaret edildiğine inanan, Kuzey İtalya’da bulunan Cremona kasabasının belediye başkanı, hayalet avcılarını yardıma çağırdı.

İtalyan kasabası hayaletlerin ziyaretine mi uğruyor? Yerel gazete La Provincia di Cremonal’a göre kasabasının hayaletler tarafından ziyaret edildiğine inanan Cremona Belediye Başkanı Lorenzo Locatelli bir hayalet avcı timini yardıma çağırdı.

Silent isimli paranormal aktiviteleri inceleyen tim kasabaya çağrıldı, kasaba sakinleri başlarında belediye başkanı olmak üzere, gece görüş kameraları ile donatılmış olarak, hassas ve ayrıntılı bir arama için kasabanın her tarafına dağıldılar. Şimdiye kadar elde edilen verilerin analizi henüz tamamlanmadı.

Enerji küreciklerini araştırıyorlar

Araştırma sonuçları henüz analiz edilmediğinden, 3000 nüfuslu kasabanın gerçekten hayaletlerin istilasına uğrayıp uğramadığını söylemek için henüz çok erken. Belediye başkanı, hayalet avcılarının kamu binalarına serbestçe girmelerine izin verdiğini açıkladı. Belediye başkanının açıklamasına göre; hayalet avcısı timi, hayaletlerden ziyade normalin ötesinde enerji kürecikleri ve elektrik akımlarının varlığını araştırıyor. Hayalet avcısı timin amatörlerden oluştuğu ama işlerini çok ciddiye aldıkları, araştırma sonucunda bilimsel açıklamalar yapacakları da belediye başkanının iddiaları arasında.

Yerel gazetelerden birine demeç veren tarih Profesörü Carlo de Carli; ‘‘Bilimsel bir kanıt yok. 2016 yılında dahi, belediye yönetiminin böyle bir saçmalık için boşa zaman harcaması, gerçekten komik’’ açıklamasında bulundu.

Çevirenin Notu: Başkalarının derdi yok, böyle saçma hayalet hikâyeleri ile uğraşıyorlar. Büyük bir ihtimalle kasabanın turistik gelirlerini artırmak ve bedava reklam yapmak isteyen akıllı belediye başkanı tarafından uydurulan bir hikâye ile karşı karşıyayız. Yazının orijinaline aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

http://www.planet.fr/international-italie-une-ville-appelle-des-chasseurs-de-fantomes-a-la-rescousse.1228780.29335.html?xtor=ES-1-1223921[Planet-a-la-Une]-20161112

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Alman Irkını Yok Etme Planları mı?

 Alman Irkını Yok Etme Planları mı?   “İşgaller sonrası Yeni...

Yeni ADS-B Uygulamaları

Yeni ADS-B Uygulamaları   Yazar: Scott Dennstaedt | Rotor&Wing International ...

İki Askeri Helikopter Havada Çarpıştı

İki Askeri Helikopter Havada Çarpıştı  Fransa’nın güneyinde meydana gelen olayda,...

ARAP BAHARI VE ERDOĞAN

ARAP BAHARI VE ERDOĞAN Yazar: David L. Phillips, An Uncertain...

Trump İslami Reform Yanlısı Sisi’nin Arkasında

Trump İslami Reform Yanlısı Sisi’nin Arkasında İslamcıların sonu mu geldi?...

Kapat