Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Federal Büyük Jüri 9/11 Saldırısının Kontrollü Yıkım Olduğuna Yönelik Kanıtları Dinleyecek

Federal Büyük Jüri 9/11 Saldırısının Kontrollü
Yıkım Olduğuna Yönelik Kanıtları Dinleyecek

 

Yazar: Isaac Davis, ACTIVIST POST, 6 Ocak 2019

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 14 Ocak 2019

 

9/11 Gerçeği Hareketi, 17 yıldan beri oldukça aktif ve ısrarcı olmasına rağmen, ana akım medya hiçbir zaman hikâyenin aslına değinmemiş ve birçok Amerikalı da saldırının hükümet tarafından düzenlenen bir iç operasyon olma ihtimalini düşünmeyi dahi reddetmiştir. Kontrollü yıkım teorisini destekleyen gerçek kanıtlar o kadar ikna edicidir ki sonunda yasal bir federal büyük jüri bu meseleyi ele almaya karar vermiştir.

ÇN: Büyük jürinin üye sayısı genelde 12 ve daha fazladır ve bu nedenle Büyük Jüri olarak adlandırılır. Kriminal bir soruşturmanın yargısal iddianameye dönüşmesi büyük jüri kararı ile olmaktadır. ABD’deki bütün federal kriminal suç davalarında ve bazı eyaletlerde, bir ceza davası açılıp açılmaması için yeterli delil ve sebep olup olmadığına bu ön soruşturma jürisi karar verir. Savcı kendiliğinden ceza davası açamaz. ABD Anayasasının ek 5’nci Maddesi (5th amendment) gereği, savaş zamanı işlenen askeri suçlar haricinde, hakkında büyük jürinin ‘indictment’ kararı vermediği kimse yargılanamaz. İddianamesi yetkili büyük jüriye sunulmamış ve burada kabul edilmemiş bir kişinin tutuklu halde tutulması anayasal suçtur. Amerika Bülteninden alıntıdır.

Binlerce mimar, mühendis ve pilot, güvenlik profesyoneli, gazeteci ve kaygılı vatandaşların tamamı, 7 Numaralı Bina dâhil, Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin önceden planlanmış kontrollü bir imha ile yerle bir edildiğine yönelik inanılmaz çoklukta ayrıntılı ve bilimsel kanıtlar olduğuna dikkat çekerek, yıllardır federal hükümetin saldırılar hakkındaki gerçekleri açıklamasını talep etmektedir.

Bunun kanıtı gerçekten etkileyicidir ve 9/11 Soruşturması Avukatlar Komitesi,  federal hükümete, büyük jürinin bu olasılığı değerlendirmesini talep eden bir dilekçe sunmuştur. En sonunda Birleşik Devletler Savcılığı bir yanıt vermiş ve yasaya bağlı kalmayı ve bir büyük jüri soruşturması başlatmayı kabul etmiştir. Bu, günümüze kadar 9/11 gerçeğini ortaya çıkarma mücadelesindeki en büyük gelişmedir.

Avukatlar Komitesinin 10 Nisan 2018 tarihinde verdiği 52 sayfalık orijinal dilekçeyle birlikte 57 adet belge ve üç Dünya Ticaret Merkezi binasının tahrip edilmesinde patlayıcı kullanıldığına dair kapsamlı kanıtlar sunulmuştur. Sunulan kanıtlar arasında; Dünya Ticaret Merkezi binalarından alınan toz örneklerinde ileri teknoloji ürünü patlayıcılar ve/veya yangın çıkaran maddeler kullanıldığını gösteren bağımsız bilimsel laboratuvar analizleri de bulunmaktadır.

Hiç gerçek gibi görünmüyor…

Olaya ilk müdahale eden ekipler tarafından 11 Eylül Dünya Ticaret merkezinde duyulan patlamalarla ilgili hazırlanan raporlar, kulelerde patlamaların uçakların çarpması ve binaların çökmesi öncesinde meydana geldiğini ortaya koyan sismik kanıtların uzman incelemeleri savcılığa verilen dilekçeye eklenmiştir.

 Ayrıca; üç adet çok yüksek Dünya Ticaret Merkezi binasının, 11 Eylül günü gerçekleşen; simetrik neredeyse serbest düşme ivmeli çöküşünün kontrollü yıkım karakteristikleri taşıdığı sonucuna ulaşan mimarlar, mühendisler ve bilim insanlarının analizleri de dilekçeye eklenmiştir.

Avukatlar Komitesi, ilk dilekçede yer alan federal bombalama suçuna ilave olarak birkaç federal suçun daha işlendiğine yönelik Değiştirilmiş Dilekçeyi, 30 Temmuz 2018 günü sunmuştur. Avukatlar Komitesi verdiği dilekçelerde, Dünya Ticaret merkezi binalarına önceden yerleştirilen patlayıcı ve yangın çıkarıcı maddelerin 11 Eylül günü patlatılarak Dünya Ticaret Merkezi İkiz Kulelerinin tamamen çökmesine ve çok sayıda insanın hayatlarını kaybettiği sonucuna varmıştır.

Şeytanın Oyunu mu?

https://www.youtube.com/watch?v=7ZiMG84hws0 Linkine tıklayarak Dünya Ticaret Merkezi 7 Numaralı Binasının serbest düşmeli çöküşünü gösteren ve yıllardır İnternet ortamında paylaşılan video görüntülerini izleyebilirsiniz. Video görüntülerinde neredeyse hiç zarar görmemiş bir binanın, tıpkı profesyonel bir kontrollü bina yıkımında olduğu gibi saniyeler içinde yerle bir olduğunu görebilirsiniz.

Modern dünya tarihindeki en kötü terör saldırısından 17 yıl sonra nihayet resmi hikâyenin yanlış ve eksik olduğunu kabul eden resmi bir tanıma görebiliriz. Gerçek nihayet açıklığa kavuşacak mı? Zaman bize gösterecek. Bu yazının orijinal metnini ve Federal Büyük Jüriye verilen dilekçeyi aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

https://www.lawyerscommitteefor9-11inquiry.org/lc-doj-first-amended-grand-jury-petition/

 

Önceki Makale  Anneciğim Beni Eve Götür

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
DEVA Partisi Basın Açıklaması

Anayasa Mahkemesi’nin 3 OHAL Düzenlemesini İptal Etmesiyle ilgili Değerlendirme

Spinoza’nın Tanrısı

Spinoza’nın Tanrısı   Ercan Caner, Sun Savunma Net, 19 Ekim...

Aç Sanatçı

Aç Sanatçı Yaptığı 5 milyon dolar değerindeki 18 ayar altın...

AB’nin Doğu Akdeniz Kararları

  Havuç-Sopa Yöntemi AB’nin Doğu Akdeniz Kararları   Anlaşmazlıkların samimi...

MED-7 Ülkelerinden Yunanistan’a Tam Destek

Ajaccio Deklarasyonu MED-7 Ülkelerinden Yunanistan’a Tam Destek Yunanistan, Fransa, İtalya,...

Kapat