Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Çocuk Gelin miydi?

Çocuk Gelin miydi?


Elon Musk’ın eski eşi İngiliz aktris Talulah Riley, hücresinde intihar ettiği iddia edilen sapık milyarder Jeffrey Epstein’e küçük yaşta kız çocukları sağlama iddiasıyla FBI’ın tutukladığı Ghislaine Maxwell tarafından, Musk’a bir çocuk gelin olarak seks maksadıyla temin edildiğini bir açıklama ile yalanladı.

Yazar: Isabel Asher Hamilton, BUSINESS INSIDER, 06 Temmuz 2020

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 14 Temmuz 2020


 

  • Film yıldızı Talulah Riley Cumartesi günü yaptığı açıklamada; eski kocası Elon Musk’a, Jeffrey Epstein’e küçük yaşta kız temin etmekle suçlanan Ghislaine Maxwell tarafından çocuk gelin olarak tedarik edildiği yönündeki dedikoduları yalanlamıştır.
  • FBI, Ghislaine Maxwell’i Çarşamba günü tutuklamış ve sosyal medya kullanıcıları Twitter’de Musk’ı 2014 yılında bir Vanity Fair (Yüksek Zümre) partisinde Maxwell ile yan yana dururken gösteren bir fotoğraf paylaşmaya başlamıştır.
  • Riley Twitter ortamında paylaşılan; Musk ile olan ilişkilerinin Maxwell tarafından ayarlandığı yönündeki dedikoduları gördüğünü ifade etmiştir.
  • Açıklamasında; ‘‘Maxwell’i tanımıyorum’’ ifadelerine yer veren Riley; Elon ile 22 yaşındayken iş seyahati nedeniyle Londra’da bulunduğu sırada tanıştığını ve onunla karşılaşmasının tamamen tesadüf olduğunu ve hiç kimse tarafından ayarlanmadığını ifade etmiştir.

İngiliz aktris Talulah Riley, eski kocası Tesla milyarderi Elon Musk’a, Jeffrey Epstein’in arkadaşı olan Ghislaine Maxwell tarafından ‘‘ÇOCUK GELİN’’ olarak seks maksadıyla temin edildiği yönündeki garip iddialara yönelik bir açıklama yapmıştır.

İngiliz manken ve film yıldızı Talulah Jane Riley-Milburn, 26 Eylül 1985 tarihinde doğmuş ve Elon Musk ile ilk kez 2010 yılında, 25 yaşındayken evlenmiştir. İki yıl evli kalan çift 2012 yılında ayrılmış ve üç yıl evli kaldıkları ikinci evliliklerini 2013 yılında yapmıştır. Kaynak: THEFAMOUSPEOPLE

 

Riley, Elon Musk’ı bir Vanity Fair partisinde Maxwell ile birlikte gösteren fotoğrafın sosyal medya ortamlarında dolaşmaya başlaması sonrasında, Cumartesi günü Twitter sosyal medya hesabından bir açıklama yapmıştır.

FBI, Maxwell’i Çarşamba günü, hücresinde ölü bulunan Epstein’e seks için küçük yaşta kız temin etmekle suçlayarak tutuklamıştır. Maxwell’in tutuklanması başka hangi yüksek profilli kişileri ağına düşürdüğü konusunda spekülasyonlara neden olmuştur. Epstein geçtiğimiz Ağustos ayında hücresinde intihar etmiştir.

Riley yaptığı açıklamada; ‘‘Bildiğim kadarıyla Ghislaine Maxwell ile hiç karşılaşmadım’’ ifadesine yer vermiştir.

Musk ve Maxwell’i bir arada gösteren fotoğraf; Riley’in de orada olduğunu söylediği, 2014 yılı Oscar ödülleri sonrasında Vanity Fair tarafından verilen bir partide çekilmiştir. Riley açıklamasında; çok kısa bir an diliminde Maxwell ile tanıştırılmış olabileceğini, fakat kesinlikle hatırlayamadığını ifade etmiştir.

Riley ayrıca kendisinin Maxwell tarafından seks için Musk’a ‘‘çocuk gelin’’ olarak ayarlandığı yönünde Twitter’de gördüğü dedikodulara da değinmiştir.

‘‘Gördüğüm diğer şey de Maxwell’in beni Elon için bir tür çocuk gelin olarak temin ettiği imasıdır. Tekrar ifade ediyorum Maxwell’i tanımıyorum. Elon ve ben 22 yaşımdayken, o Londra’ya bir iş seyahati için geldiğinde tesadüfen tanıştık, bu tanışma hiç kimse tarafından ayarlanmadı.’’

Soldan sağa: Elon Musk, Talulah Riley ve Ghislaine Maxwell Kaynak: Page Six

 

Önceki Makale  SURİYE VE LİBYA'DAN DOĞRU BİLGİ ALABİLMEK

‘‘Twitter ortamında dolaşmakta olan bu gerçekten korkunç şeyden üzüntü duyuyorum. Epstein’in bütün kurbanlarının adalet ve huzur bulmasını ve küçük yaştaki kızlara zarar veren herkesin yasaların müsaade ettiği ölçüde en ağır şekilde cezalandırılmasını ümit ediyorum.’’

Riley, ‘‘Elon Musk: Tesla, SpaceX and the Quest for a Fantastic Future – Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Fantastik Bir Gelecek Arayışı’’ adlı Musk’ın biyografisini kaleme alan Ashle Vance’ye yaptığı açıklamada; onunla 2008 yılında Londra’da bir barda tanıştığını anlatmıştır. Çift 2010 yılında evlenmiş ve 2012 yılında boşanmıştır. 2013 yılında yeniden evlenen çift 2016 yılında tekrar yollarını ayırmıştır.

Elon Musk’ı, milyarder Epstein’e küçük yaşta kız bulmakla suçlanan Bayan Maxwell’in yanında gösteren fotoğraf 2019 yılında ortaya çıkmış ve Musk’ın temsilcilerinden biri Business Insider’e yaptığı açıklamada; Musk bir fotoğraf için poz verdiği esnada, Bayan Maxwell’in Musk’ın bilgisi dışında arkadan yaklaşarak fotoğraf karesinde yer aldığını anlatmıştır.

Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump, eşi Melania Trump, hücresinde intihar ettiği iddia edilen (!) Jeffrey Epstein ve FBI tarafından ona küçük yaşta kız bulma suçlamasıyla tutuklanan Ghislaine Maxwell Palm Beach Mar-a-Lago’da objektiflere poz verirken. Şubat 2000. Foto: DAVIDOFF STUDIOS PHOTOGRAPHY GETTY IMAGES

 

Bayan Maxwell’in FBI tarafından Perşembe günü tutuklanması sonrasında ikiliyi bir arada gösteren fotoğraf yeniden Twitter ortamında dolaşmaya başlamıştır. Musk aynı gün attığı bir Twitter mesajında; Bayan Maxwell’i tanımadığını ve kadının fotoğraf karesine kendisinin haberi olmadan girdiğini açıklamıştır.

Eski eş Riley de açıklamasında; Musk ile birlikte Epstein’in evine bir randevu programı çerçevesinde sadece bir kez gittiklerini ifade etmiştir.

Elon Musk da Vanity Fair dergisine geçen yıl Temmuz ayında verdiği bir demeçte, Epstein’in Manhattan’daki evine Riley ile birlikte gittiklerini açıklamıştır.

‘‘Birkaç yıl önce,  yazmakta olduğu roman için bu garip kişiyle tanışmak istediğinden, Talulah ile birlikte Epstein’in Manhattan’daki evine bir öğle vakti, yaklaşık olarak 30 dakikalığına uğradık. Garip sanat dışında kesinlikle herhangi uygunsuz bir durum görmedik. Epstein defalarca adasını ziyaret etmemi istedi. Ben reddettim.’’

Bu yılın Ocak ayında iki haber kaynağı Business Insider’e verdikleri bilgilerde, Jeffrey Epstein’in Musk’a yaklaşabilmek maksadıyla kardeşi Kimbal’a bir kadın ayarladığını söylemiştir. Kaynaklar, Epstein ve arkadaş çevresine 2012 yılında SpaceX’in California eyaletindeki tesislerinde özel bir gezi turu ayarlandığını da ifade etmişlerdir. Musk ise Cumartesi günü yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanlamıştır.

Attığı Twitter mesajında Musk; ‘‘Bildiğimiz kadarıyla Epstein SpaceX’i hiç gezmedi. Bunun nereden çıktığını bilmiyorum’’ ifadelerine yer vermiştir.

Çevirenin Notları: Yazı aslına sadık kalınarak çevrilmiştir, orijinal metne aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Sun Savunma Net sitesinde paylaşılan aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz:

Başkan Trump, Sapık Milyarder Epstein ve Çalışma Bakanı Acosta Bağlantısı

Trump, İstifa Etmemekte Direnen Savcıyı Görevden Aldı

 

https://www.businessinsider.com/talulah-riley-denies-child-bride-ghislaine-maxwell-elon-musk-2020-7?nr_email_referer=1&utm_source=Sailthru&utm_medium=email&utm_content=Business_Insider_select&pt=385758&ct=Sailthru_BI_Newsletters&mt=8&utm_campaign=Business%20Insider%20Select%202020-07-06&utm_term=Business%20Insider%20Select

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Suriye, Irak, Bölünmek istenen ülkeler, İsrail projesi

Washington'un İslam Devletine karşı stratejisi nedir? İslam Devleti Amerika Birleşik...

ABD DERİN DEVLETİ RUSYA İLE SAVAŞA KARARLI

ABD DERİN DEVLETİ RUSYA İLE SAVAŞA KARARLI FBI Direktörü James...

Avrupa Konseyi’nden Mektup

Avrupa Konseyi’nden Mektup   Bir kişi Kanun Hükmünde Kararname ile...

Kumandaları Bırak

FAA Safety Briefing March/April 2014 Yazar: GENE HUDSON Gene Hudson,...

Sanat ve Cinsel Taciz

Sanat ve Cinsel Taciz Modern Rusya’nın sanatçıları, istismar edilen bir...

Kapat