savunmahavacılıkteknolojipolitikaanalizmevduatkriptosağlıkkoronavirüsenflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
33,0324
EURO
35,9869
ALTIN
2.581,43
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Hafif Yağmurlu
31°C
Ankara
31°C
Hafif Yağmurlu
Çarşamba Parçalı Bulutlu
33°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
32°C
Cuma Açık
32°C
Cumartesi Açık
32°C

Brezilyalı Şeytan Çıkaran Gizli Katolik Tarikat Şeytanla Anlaştı

Brezilyalı Şeytan Çıkaran Gizli Katolik Tarikat Şeytanla Anlaştı

Vatikan Günlükleri

Brezilyalı Şeytan Çıkaran

Gizli Katolik Tarikat

Şeytanla Anlaştı

Çocuklara günah çıkarma odalarında tecavüz eden sözde din adamlarını koruyan Papa XVI. Benedictus (Joseph Ratzinger) sonrasında Vatikan, iklim değişikliği ve Papa Francis’in ölümü ile ilgili Şeytanla iş birliği yapan şeytan kovan bir grubu mercek altına aldı.

Yazar: Barbie Latza Adeau, The Daily Beast, 18 Haziran 2017

Çeviren: Ercan Caner,  Sun savunma Net, 11 Kasım 2017

ROMA—Plinio Correa de Oliveira’nın ölümü de tıpkı hayatı gibi gariptir. Kendisine sadık taraftarları tarafından Dr. Plinio olarak bilinen bu kişilik, Katolik çevrelerde TFP olarak bilinen aşırı tutucu Tradition, Family and Property Association (Gelenek,  Aile ve Mülkiyet Derneği)’nin kurucusu sağ görüşlü bir Katolik’tir.

1960’lı yılların başlarında şatafatlı bir şekilde, bir şeylerin değişmekte olduğu bir devirde, Katolik Kilisesini modernize etmeyi hedefleyen İkinci Vatikan Konsey’inin açılışını protesto etmek üzere Roma’ya gelmiştir. Bu tür girişimleri, yenilenme aşamasında ‘‘tarihte Tanrı’nın ölümü kadar üzücü bir an’’ olarak nitelendirmiş ve benzer duygularla propaganda çalışmalarını sürdürmüştür.

Öldüğünde de, Dr. Plinio’nun, Brezilyalı Şeytan kovucular tarafından yönlendirilmiş olabilecek Şeytan ile yakın ilişkiye girdiği söylenmektedir. Vatican Insider bloğunda yazılar yazan ve Dan Brown’un en çok satan romanına yakışan bu efsane hakkında makaleler yazan Andrea Tornielli’ye göre; ölümden sonraki hayata da öylesine hükmediyor olmalı ki takipçileri hala onun iklim değişikliğini kontrol ettiğine ve Papa Francis’in ölümü için çalıştığına ikna olmuş durumdadırlar.

Doktorun bazı takipçileri, Papa Francis’ten kurtulduklarında Katolik Kilisesinin önünde, geleneksel uygulamalara bağlı olan çok daha tutucu bir lider seçme şansı olacağına inanmaktadırlar.

Papa Francis’e isyan bayrağı açan Amerikalı kardinal Raymond Burke

Dr. Plinio 1995 yılında öldükten sonra TFP iki gruba ayrılmıştır. Gruplardan bir tanesi TFP adını muhafaza etmekte ve Amerikalı kardinal Raymond Burke tarafından da desteklenen Papa Francis’e yöneltilen son şüphelerle ilgili iddiaları desteklemektedir. Heralds of the Gospel (İncilin Müjdecileri) olarak bilinen diğer grup Monsenyör João Scognamiglio Clá Dias tarafından kurulmuştur ve iddialara göre tarikat ibadetlerine katılmaktadır.


Plinio’nun, Monsenyör Dias tarafından iddia edilen doğaüstü güçlere sahip olduğu yönündeki açıklamalar, Tornielli’ye göre Vatikan Congregation for Institutes of Consecrated Life tarafından açılan yeni bir soruşturmaya maruz kalmıştır.

Özellikle Dr. Plinio’nun, Monsenyör Dias tarafından liderlik edilen takipçilerinin, standart Katolik şeytan kovma ayinleri yerine aslında insanları ele geçiren Şeytan ile iletişim kurdukları sahte şeytan kovma ayinleri düzenledikleri söylenmektedir.

Monsenyor João Scognamiglio Clá Dias, FACEBOOK

Dr. Plinio’nun hayatı üzerinde çalışmalar yapan Katolik sosyolog Massimo Introvigne’ye göre İncilin Müjdecileri bir anlamda, kutsal üçlüsü; Plinio Correra de Oliveira, annesi Donna Lucilia ve bizzat Monsenyör Cla Dias olan gizli ve sınır tanımayan ölçüsüz bir tarikat oluşturmuşlardır.

Ve bu tür şeytani ibadetlerin Katolik Kilisesi açısından problem olduğu anlaşılabilir bir şeydir. 12 Haziran 2017 tarihinde Cla Dias, başkanı ve kurucusu olduğu İncilin Müjdecileri tarikatından istifa etmiştir. Tornielli, onun bir çeşit danışmanlık rolünde tarikat içinde kalmayı sürdüreceğini ifade etmektedir.

Tornielli’ye göre Monsenyor Dias istifa mektubunda; ‘‘Bu görevi bırakırken – hiç te arzu etmediğimden- Tanrının önünde babamın görevinden vazgeçmek istemiyorum ve bu yüzden Tanrı beni yaşayan bir model ve bana Kutsal Ruh tarafından verilen bu ilahi görevin koruyucusu yaptığından herkesin hizmetinde olmaya devam edeceğim’’ ifadelerini kullanmıştır.

Bu tarikat benzeri grup için özellikle rezil edici olan şey, Katolik Kilisesi tarafından tasvip edilmeyen şeytan kovma ayinlerini gösteren bir dizi videonun İnternette dolaşmasıdır. Bu video görüntüleri, standart şeytan çıkarma ayinlerinde kesinlikle olmaması gereken, Şeytan ile şeytan kovanlar arasındaki sözde konuşmaları içermektedir (Evet, Şeytan çıkarmak inancın temeli olarak görülmekte ve yetkili şeytan kovanlar Papa Francis tarafından tanınmasalar da tavsiye edilmektedir).

İncilin Müjdecileri, GETTY

Tornielli, Kilisenin en ünlü şeytan kovucusu olan ve The Times gazetesine yaptığı açıklamada, Vatikan’ın karşı karşıya kaldığı çocuk tacizi ve homoseksüel fahişe skandallarının, şeytanın Vatikan’ı ziyaretiyle ilgili olduğunu öne süren Peder Gabriele Amorth’a atıf yaparak; ayinin kesinlikle yasakladığı, meraklı soruların arkasında kendini kaybeden şeytan kovana veya yalanların efendisi olduğundan Şeytanla tartışmaya girene yazıklar olsun’’ ifadelerini kullanmaktadır.

The Daily Beast tarafından izlenen bir videoda Monsenyör Dias, etkisi altında olan kölelerinden birine, düzenbaz bir şeytan çıkarma ayininde Şeytan ile şeytan kovan arasında geçen ve bir gözlemci tarafından kaleme alındığı öne sürülen konuşmaların metnini okumasını emretmektedir.

Papa seçimi için toplanan kardinaller

Konuşmalar tahmin edilebileceği gibi şeytan tarafından ele geçirilenin ruhuyla mücadeleyi içerdiğinden doğaüstüdür, fakat ayinin ana fikri Plinio’nun rastgele insanların bilgisayarlarını bozarak İnternete girmelerine engel olduğu ve iklimi değiştirdiği ve bu yüzden de iklim değişikliği ve sıcaklığın artmasının yaratıcısı olduğudur. Şeytan kovan aracılığı ile yönlendirildiğinden her şeyi yapan Plinio’dur. Sonra Şeytan bir meteorun Atlantik okyanusuna çarpacağını öne sürmekte ve ‘‘Kuzey Amerika yok olacak’’ uyarısını yapmaktadır.

Tornielli’nin bir kısmı tahrip olmuş videodan çevirdiğine göre; Şeytan daha sonra Papa Francis’in kaderi hakkında konuşmaktadır. Tornielli tarafından kaleme alınan metinlere göre Şeytan, şeytan kovana; ‘‘Vatikan? O benim, benim!’’ diye haykırmaktadır. Şeytan; ‘‘Papa benim istediğim her şeyi yerine getirir, o aptaldır! Her şeyde bana itaat eder. O benim gözdem, o benim için her şeyi yapmaya istekli. O bana hizmet ediyor’’ şeklinde sözlerini sürdürmektedir.

Sonra Şeytan tekrar, şeytan çıkaran tarafından İncilin Müjdecilerine yönlendirildiğinde; papanın, bir yolculuk esnasında değil, Vatikan’da yok olacağını ileri sürmektedir. Şeytan çıkaranın sözleri papanın öleceğini açık ve net bir şekilde ifade etmektedir.

İncilin Müjdecilerinin birçok çalışması iyi, ya da fantastik görülmesine rağmen Vatikan tarafından yürütülen soruşturma oldukça ciddidir. Vatikan, grubu kınayabilir veya Katolik Kilisesinin nimetlerinden mahrum bırakabilir, fakat kesinlikle onları durdurmak istemeyecek, bunun yerine grubu daha fazla yeraltına itecektir. Veya onları küçük bir grup haline getirmeyi denerken Şeytana sempati duymaktan vazgeçmelerini de ümit edebilir.

Çevirenin Notları: Yazıda ifade edilen düşünceler sayın yazara aittir. Metnin orijinaline aşağıdaki linke tıklayarak erişebilirsiniz.

http://www.thedailybeast.com/this-secret-catholic-exorcist-cult-in-brazil-is-making-a-deal-with-the-devil

 

“Tuam’ın Kayıp Çocukları” başlıklı yazıyı BURADAN okuyabilirsiniz

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.