Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Brezilyalı Şeytan Çıkaran Gizli Katolik Tarikat Şeytanla Anlaştı

Vatikan Günlükleri

Brezilyalı Şeytan Çıkaran

Gizli Katolik Tarikat

Şeytanla Anlaştı

Çocuklara günah çıkarma odalarında tecavüz eden sözde din adamlarını koruyan Papa XVI. Benedictus (Joseph Ratzinger) sonrasında Vatikan, iklim değişikliği ve Papa Francis’in ölümü ile ilgili Şeytanla iş birliği yapan şeytan kovan bir grubu mercek altına aldı.

Yazar: Barbie Latza Adeau, The Daily Beast, 18 Haziran 2017

Çeviren: Ercan Caner,  Sun savunma Net, 11 Kasım 2017

ROMA—Plinio Correa de Oliveira’nın ölümü de tıpkı hayatı gibi gariptir. Kendisine sadık taraftarları tarafından Dr. Plinio olarak bilinen bu kişilik, Katolik çevrelerde TFP olarak bilinen aşırı tutucu Tradition, Family and Property Association (Gelenek,  Aile ve Mülkiyet Derneği)’nin kurucusu sağ görüşlü bir Katolik’tir.

1960’lı yılların başlarında şatafatlı bir şekilde, bir şeylerin değişmekte olduğu bir devirde, Katolik Kilisesini modernize etmeyi hedefleyen İkinci Vatikan Konsey’inin açılışını protesto etmek üzere Roma’ya gelmiştir. Bu tür girişimleri, yenilenme aşamasında ‘‘tarihte Tanrı’nın ölümü kadar üzücü bir an’’ olarak nitelendirmiş ve benzer duygularla propaganda çalışmalarını sürdürmüştür.

Öldüğünde de, Dr. Plinio’nun, Brezilyalı Şeytan kovucular tarafından yönlendirilmiş olabilecek Şeytan ile yakın ilişkiye girdiği söylenmektedir. Vatican Insider bloğunda yazılar yazan ve Dan Brown’un en çok satan romanına yakışan bu efsane hakkında makaleler yazan Andrea Tornielli’ye göre; ölümden sonraki hayata da öylesine hükmediyor olmalı ki takipçileri hala onun iklim değişikliğini kontrol ettiğine ve Papa Francis’in ölümü için çalıştığına ikna olmuş durumdadırlar.

Doktorun bazı takipçileri, Papa Francis’ten kurtulduklarında Katolik Kilisesinin önünde, geleneksel uygulamalara bağlı olan çok daha tutucu bir lider seçme şansı olacağına inanmaktadırlar.

Papa Francis’e isyan bayrağı açan Amerikalı kardinal Raymond Burke

Dr. Plinio 1995 yılında öldükten sonra TFP iki gruba ayrılmıştır. Gruplardan bir tanesi TFP adını muhafaza etmekte ve Amerikalı kardinal Raymond Burke tarafından da desteklenen Papa Francis’e yöneltilen son şüphelerle ilgili iddiaları desteklemektedir. Heralds of the Gospel (İncilin Müjdecileri) olarak bilinen diğer grup Monsenyör João Scognamiglio Clá Dias tarafından kurulmuştur ve iddialara göre tarikat ibadetlerine katılmaktadır.


Plinio’nun, Monsenyör Dias tarafından iddia edilen doğaüstü güçlere sahip olduğu yönündeki açıklamalar, Tornielli’ye göre Vatikan Congregation for Institutes of Consecrated Life tarafından açılan yeni bir soruşturmaya maruz kalmıştır.

Özellikle Dr. Plinio’nun, Monsenyör Dias tarafından liderlik edilen takipçilerinin, standart Katolik şeytan kovma ayinleri yerine aslında insanları ele geçiren Şeytan ile iletişim kurdukları sahte şeytan kovma ayinleri düzenledikleri söylenmektedir.

Monsenyor João Scognamiglio Clá Dias, FACEBOOK

Dr. Plinio’nun hayatı üzerinde çalışmalar yapan Katolik sosyolog Massimo Introvigne’ye göre İncilin Müjdecileri bir anlamda, kutsal üçlüsü; Plinio Correra de Oliveira, annesi Donna Lucilia ve bizzat Monsenyör Cla Dias olan gizli ve sınır tanımayan ölçüsüz bir tarikat oluşturmuşlardır.

Ve bu tür şeytani ibadetlerin Katolik Kilisesi açısından problem olduğu anlaşılabilir bir şeydir. 12 Haziran 2017 tarihinde Cla Dias, başkanı ve kurucusu olduğu İncilin Müjdecileri tarikatından istifa etmiştir. Tornielli, onun bir çeşit danışmanlık rolünde tarikat içinde kalmayı sürdüreceğini ifade etmektedir.

Tornielli’ye göre Monsenyor Dias istifa mektubunda; ‘‘Bu görevi bırakırken – hiç te arzu etmediğimden- Tanrının önünde babamın görevinden vazgeçmek istemiyorum ve bu yüzden Tanrı beni yaşayan bir model ve bana Kutsal Ruh tarafından verilen bu ilahi görevin koruyucusu yaptığından herkesin hizmetinde olmaya devam edeceğim’’ ifadelerini kullanmıştır.

Bu tarikat benzeri grup için özellikle rezil edici olan şey, Katolik Kilisesi tarafından tasvip edilmeyen şeytan kovma ayinlerini gösteren bir dizi videonun İnternette dolaşmasıdır. Bu video görüntüleri, standart şeytan çıkarma ayinlerinde kesinlikle olmaması gereken, Şeytan ile şeytan kovanlar arasındaki sözde konuşmaları içermektedir (Evet, Şeytan çıkarmak inancın temeli olarak görülmekte ve yetkili şeytan kovanlar Papa Francis tarafından tanınmasalar da tavsiye edilmektedir).

İncilin Müjdecileri, GETTY

Tornielli, Kilisenin en ünlü şeytan kovucusu olan ve The Times gazetesine yaptığı açıklamada, Vatikan’ın karşı karşıya kaldığı çocuk tacizi ve homoseksüel fahişe skandallarının, şeytanın Vatikan’ı ziyaretiyle ilgili olduğunu öne süren Peder Gabriele Amorth’a atıf yaparak; ayinin kesinlikle yasakladığı, meraklı soruların arkasında kendini kaybeden şeytan kovana veya yalanların efendisi olduğundan Şeytanla tartışmaya girene yazıklar olsun’’ ifadelerini kullanmaktadır.

The Daily Beast tarafından izlenen bir videoda Monsenyör Dias, etkisi altında olan kölelerinden birine, düzenbaz bir şeytan çıkarma ayininde Şeytan ile şeytan kovan arasında geçen ve bir gözlemci tarafından kaleme alındığı öne sürülen konuşmaların metnini okumasını emretmektedir.

Papa seçimi için toplanan kardinaller

Konuşmalar tahmin edilebileceği gibi şeytan tarafından ele geçirilenin ruhuyla mücadeleyi içerdiğinden doğaüstüdür, fakat ayinin ana fikri Plinio’nun rastgele insanların bilgisayarlarını bozarak İnternete girmelerine engel olduğu ve iklimi değiştirdiği ve bu yüzden de iklim değişikliği ve sıcaklığın artmasının yaratıcısı olduğudur. Şeytan kovan aracılığı ile yönlendirildiğinden her şeyi yapan Plinio’dur. Sonra Şeytan bir meteorun Atlantik okyanusuna çarpacağını öne sürmekte ve ‘‘Kuzey Amerika yok olacak’’ uyarısını yapmaktadır.

Tornielli’nin bir kısmı tahrip olmuş videodan çevirdiğine göre; Şeytan daha sonra Papa Francis’in kaderi hakkında konuşmaktadır. Tornielli tarafından kaleme alınan metinlere göre Şeytan, şeytan kovana; ‘‘Vatikan? O benim, benim!’’ diye haykırmaktadır. Şeytan; ‘‘Papa benim istediğim her şeyi yerine getirir, o aptaldır! Her şeyde bana itaat eder. O benim gözdem, o benim için her şeyi yapmaya istekli. O bana hizmet ediyor’’ şeklinde sözlerini sürdürmektedir.

Sonra Şeytan tekrar, şeytan çıkaran tarafından İncilin Müjdecilerine yönlendirildiğinde; papanın, bir yolculuk esnasında değil, Vatikan’da yok olacağını ileri sürmektedir. Şeytan çıkaranın sözleri papanın öleceğini açık ve net bir şekilde ifade etmektedir.

İncilin Müjdecilerinin birçok çalışması iyi, ya da fantastik görülmesine rağmen Vatikan tarafından yürütülen soruşturma oldukça ciddidir. Vatikan, grubu kınayabilir veya Katolik Kilisesinin nimetlerinden mahrum bırakabilir, fakat kesinlikle onları durdurmak istemeyecek, bunun yerine grubu daha fazla yeraltına itecektir. Veya onları küçük bir grup haline getirmeyi denerken Şeytana sempati duymaktan vazgeçmelerini de ümit edebilir.

Çevirenin Notları: Yazıda ifade edilen düşünceler sayın yazara aittir. Metnin orijinaline aşağıdaki linke tıklayarak erişebilirsiniz.

http://www.thedailybeast.com/this-secret-catholic-exorcist-cult-in-brazil-is-making-a-deal-with-the-devil

 

Önceki Makale  ÇEK FUTBOLCU JOSEF ŠURAL'A RAHMET MESELESİ

“Tuam’ın Kayıp Çocukları” başlıklı yazıyı BURADAN okuyabilirsiniz

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Köşe Yazarlarımız
Rusya S-400’leri Vermeyebilir mi? Putin-Erdoğan Anlaşması Suya Düştü   Türkleri, stratejik maksatlarla Rus yapımı S-400 hava savunma füzeleri ile silahlandırmak Kremlin’in bir taktiği ise, Türklerin Rus çıkarlarına hizmet edebileceği beklentisinin...
Nükleer Enerji Alanında Rusya Bir Süper Güçtür   Rusya hiçbir şey yapmıyor mu? Rusya aslında...
Rusya Yüksek Hızlı Helikopter Geliştiriyor   Defence Blog, 30 Kasım 2018 Derleyen: Ercan Caner, Sun...
Hava El Yapımı Patlayıcı Düzenekleri Rus Ordusunun Dronlara Karşı Savaş Eğitimi   Yazar: Patrick Tucker,...
Erdoğan, İdlib Konusunda Putin’in Sevgisini Kazanamadı Rusya, Sultanın Teröristlerini Ezmeye Kararlı Yaklaşan İdlib Savaşı, aynı...
  Türkiye Neden Suriye’de? Kaybedenler mi? Kaybedenler kulübünde ise savaşta insanlarını cepheye süren ülkeler olacaktır, böylesine stratejik seviyede oyunların oynandığı bir savaşta kaybedenler her zamanki gibi öncelikle sivil halk ve...
Suriye ve ABD Demokrasisi   Fatih Bengi, Sun Savunma Net, 15 Ekim 2019 İkinci Dünya...
Türk Askerleri Kuşatıldı mı? İdlib Çıkmazı Rus savaş uçaklarının desteklediği Suriye Arap Ordusu, Astana anlaşmalarının...
Barış Koridoru mu? Şeytan Ayrıntıda Gizlidir Ercan Caner, Sun Savunma Net, 25 Ağustos 2019 Türk...
Bağımsız Kürt Devletine Giden Yol mu? Güvenli Bölgede Anlaşmazlık Ercan Caner, Sun Savunma Net, 15...
Fırat’ın Doğusunu Aydınlatan Gerçek: “Batı Asya İttifakı”   Berk ÖZER, USMER Yürütme Kurulu Üyesi, Sun savunma Net, 21 Kasım 2018   Harita: MR online ABD‘de Trump yönetiminin İran‘a yönelik yaptırımlarının...
Kaşıkçı Cinayetinin Korkunç Ayrıntıları   Allah’a ve peygamberine karşı savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların...
Suudi Hanedanlığının Maceraları ‘‘Siz küçük, çekik gözlü, kırmızı yüzlü, basık burunlu, çehreleri sanki örs üzerinde...
Suudi Prensten İnanılmaz Açıklama Filistinliler ya Çenelerini Kapatmalı ya da Barış Yapmalı Suudi Arabistan Veliaht...
Araplar Neden Suriye’de Bizi İstemiyorlar?  Bizim özgürlüklerimizden nefret etmiyorlar. Kendi ülkelerinde petrol için ideallerimize ihanet...
Anne ben ölüyorum… Yürekleri Parçalayan Son Mektup   Yazar: Yaron Steinbuch, NEW YORK POST, 25 Ekim 2019 Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 30 Ekim 2019   Vietnamlı 26 yaşındaki...
Kayıp Arjantin Denizaltısına Ne Oldu ve ARA San Juan’da Kaç İnsan vardı? Sun Savunma Net...
Vatikan Günlükleri Brezilyalı Şeytan Çıkaran Gizli Katolik Tarikat Şeytanla Anlaştı Çocuklara günah çıkarma odalarında tecavüz...
Roman Polanski, 10 yaşındaki bir kıza cinsel tacizle suçlanıyor 23 Ekim, 2017 Çeviren: Ercan Caner,...
Sanat ve Cinsel Taciz Modern Rusya’nın sanatçıları, istismar edilen bir kadın oyuncu tarafından açılan tek...
Popüler Konular
  Coronavirus: Neden Şimdi Harekete Geçme Zamanı?   Politikacılar, toplum liderleri ve iş dünyasının patronları: Neyi ne zaman yapmalısınız Yazar: Tomas Pueyo, Medium, 11 Mart 2020 Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 16 Mart 2020   Coronavirus hakkında bütün olup...
Kalpsiz, Soysuz, Arsız, Vicdansız, Ahlaksız, Beyinsiz Köpek Sen! Harbiyelilere Nutuk Okumayı yasaklayan zihniyetin mücahidi olup, ‘‘Okuyanı görürsem örgütçü diye okuldan atarım’’ diyebilecek kadar konuyu ileri götürebilen bukalemun ruhlu, her dönemin adamı, kaypak bir köpeksin! Ersel Şimşek, 17 Nisan 2019 Çünkü...
“Abdullah Öcalan… Memlekete hoş geldin” Gerçek Bir Kahramanın Aziz Hatırasına Yazar: Yılmaz Özdil Allah yardımcımız olsun.” Özel uçağa bindiler. Antalya’ya gittiler. Karpuzkaldıran askeri tesislerine yerleştiler. Uçağın kuyruğundaki Türk Bayrağı ve kimliğini gösteren işaretler kapatıldı. Üç gün sonra, vakit tamam… Tekrar...
TERRACOTTA SAVAŞCI VE ATLARI TARİHİN DERİNLİKLERİNDEN GELEN SAVAŞÇILAR    Yazı ve Fotoğraf: Olay Salcan, 3 Haziran 2018   Çin gezimin bugünkü bölümünde görmeyi hep hayal ettiğim bir yeri ziyaret edeceğim. Son derece önemli bir tarihi buluntu. Bulunduğu zaman kendisinden çok...
“Büyük İsrail”: Orta Doğu için Siyonist Plan Kanlı “Oded Yinon Planı” Tam Metni Yazar: Oded Yinon, Kudüs, Şubat 1982                                        Önsöz: Michael Chossudovsky, 6 Eylül 2015 Yayıncı: Khalil Nakhleh, Belmont, Massachusetts, 23 Temmuz 1982 İbranice-İngilizce Çeviri: Israel Shahak, 13 Haziran 1982...
Keskin Nişancılar ve Silahları   Keskin nişancılar özel olarak seçilen ve yetiştirilen askerlerdir, bütün dünyada eğitimlerine ayrı bir önem verilir ve teorik/pratik eğitim esnasında aşağıdaki özellikler nişancılara kazandırılır: Asla belirli bir yerde uzun süre kalmazlar, Hiç beklenmedik yerlerden ateş edebilirler,...
Yunanistan Bağımsızlık Savaşının Kısa Tarihi Tarihi bilmeyenler onu tekrarlamaya mahkûmdur.  Edmund Burke Yazar: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 27 Nisan 2018 Yunan Bağımsızlık Savaşı (1821-1829), Yunanlılar tarafından Osmanlı İmparatorluğundan bağımsızlıklarını kazanmak maksadıyla başlatılan, uzun ve kanlı savaşlar sonunda, Avrupalı Büyük...
Devamını oku:
ÇARŞAMBA İĞNELERİ

ÇARŞAMBA İĞNELERİ   Naci Beştepe, 10 Ekim 2018, Sun Savunma.Net...

Avrupa Birliği’nden İnsanlık Suçu

Uluslararası Ceza Mahkemesi kararına göre Avrupa Birliği, Libya’dan kaçarken boğularak...

Göbekli Tepe-4: Gizemli Tapınağın Şifreleri; Figürler ve Semboller

Göbekli Tepe-4: Gizemli Tapınağın Şifreleri; Figürler ve Semboller   Kenan Yelken,...

TÜRK ASKERİ NEDEN KATAR’A GİDİYOR?

Analiz TÜRK ASKERİ NEDEN KATAR’A GİDİYOR?   Analizlere göre Türkiye’nin...

Türkiye-İsrail İlişkileri

  Türkiye-İsrail İlişkileri   Avrupalılar Yahudilere karşı işledikleri suçların bedelini...

Kapat