Açık

Bir Pilotun Ölümü

HAVACILIK - 23 Haziran 2021 22:46 A A

 

Bir Pilotun Ölümü

 

Gece yarısını biraz geçmişti, kapı ziline havlayan köpeğimizin sesiyle uyandım. Çok şaşırmıştım. David neden kapı zilini çalıyordu ki? Kapıyı açtım ve gözlerimin önünde filodan arkadaşları ve bir papazın durduğunu gördüm. Midemde taş gibi bir ağırlık hissettim. Bakışları her şeyi anlatıyordu. Bir kaza olduğunu ve ne yazık ki David’in kurtulamadığını söylediler. O anda bütün yaşamım değişti ve kalbim milyonlarca parçaya bölündü. Birkaç saat sonra onun soğuk dudaklarını son kez öptüm. Sevdiklerinizi kendinize yakın tutun. Onları son görüşünüz olabileceğini asla bilemezsiniz. Valerie Schmitz

 

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 23 Haziran 2021

 

 

 

 

 

Kazada hayatını kaybeden David Schmitz, F-16 B kurs eğitimini aldığı Holloman Hava Kuvvetleri Üssünde savaş uçağının önünde gururla poz verirken. Fotoğraf: Valerie Rudolph Schmitz

 

Valerie Rudolph, New Mexico eyaletinin Las Cruces kentinde bir askeri tatbikat için 2011 yılında bir araya gelen ve o gece Olive Garden’de akşam yemeğinde günün stresini atmak için buluşan Hava Kuvvetleri C-17 Globemaster III pilotları ve yükleme uzmanlarıyla dolu olan masaya bakan asıl garson değildir.

Ama masaya bakan çalışma arkadaşlarından birisi, üzerinde Valerie’nin adı ve telefon numarası olan bir peçeteyi gizlice masada oturanlardan yükleme şefi David Schmitz’e verir. ‘‘Eğer aramaz ise, ne önemi var ki bir daha onu görmeyeceksin’’ der kendi kendine Valerie, şansını denemeye karar vermiştir. Ve aynı gece, ilk kez çıktıkları o anlarda David’i ona gelecekle ilgili hayallerini anlatırken bulur kendisini.

Takvimlerin 30 Haziran 2020 tarihini gösterdiği gün, David ile yedi yıldır evli olan Valerie, South Carolina, Sumter’deki evlerinde gece yarısı kapının vurulduğunu duyar. F-16 Savaşan Şahin savaş jeti kursunu henüz yeni tamamlamış kocasının anahtarlarını unuttuğunu düşünür. Fakat gecenin o saatinde kapısını çalanlar, Shaw Hava Kuvvetleri Üssü’nden ona kocasının öldüğünü söylemeye gelen asker arkadaşları ve bir papazdır.

Yazının devamını PDF formatında okuyabilirsiniz.

 

Önceki Makale  Robinson – Bir Başarı Hikâyesi

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
HAVACILIK - 22:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: