Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Adil Seçim Platformu

Adil Seçim Platformu

‘‘Atı alan Üsküdar’a Geçemeyecek! Bu Seçimi Kazanacağız!’’

 

Adil Seçim Platformu Basın Açıklaması, 31 Mayıs 2018

Ankara’da kuracağımız “Ortak Basın ve İletişim Merkezi”mizde tüm sandık başlarından, doğrudan alacağımız bilgileri, seçim sonuçlarını gerçek zamanlı olarak tüm Türkiye’ye duyuracağız. Seçim sonuçlarının medya eliyle manipüle edilmesine izin vermeyeceğiz.

Adil Seçim Platformu katılımcısı tüm siyasi partiler, meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve sivil inisiyatifler, sandık kurulu görevlisi ve müşahit görevlendirmelerini, tek bir sandık boş kalmayacak şekilde hep birlikte yapıyoruz. Seçim öncesi eğitim alan ve alacak yüz binlerce görevli ve gözlemcimizin sandıkların başında hazır bulunmalarını sağlayacağız.

Mümkün olan her yerde hepimiz birlikte olacağız ama birimizin olamadığı yerde başka birimiz mutlaka olacak. Türkiye’de her sandıkta var olacağız, her seçmenin iradesi endişeye mahal vermeyecek şekilde sonuca yansıyacak. Yasanın tanıdığı bütün gözetim, denetim yetkileri ile donanmış, sandık kurulu üyeleri ve müşahitlerimizle bütün sandıklarda görev alacağız, yasaların verdiği yetkilerimizi sükûnet ve kararlılıkla kullanacağız.

Bu organizasyonda görev alacak bütün görevliler, gözlemciler ortaklaştırdığımız teknolojik imkânlarımız ve lojistik altyapımızla görevlerini eksiksiz yerine getirecek. Gün içinde yurdun dört bir yanında binlerce avukatımız, sandık görevlilerimiz, müşahitlerimiz ve okul sorumlularımız omuz omuza çalışacak. Ankara’da kuracağımız “Ortak Basın ve İletişim Merkezi“mizde tüm sandık başlarından, doğrudan alacağımız bilgileri, seçim sonuçlarını gerçek zamanlı olarak tüm Türkiye’ye duyuracağız. Seçim sonuçlarının medya eliyle manipüle edilmesine izin vermeyeceğiz.

YSK’nin Doğu ve Güneydoğu bölgesinde sandık taşıma ve birleştirme amacıyla 144 bin seçmeni birleştirdiğini ve bundan endişe duyduklarını belirten platform, “Taşınsa da, birleştirilse de ülkenin oy kullanacak seçmenlerin sandıklara erişimi için gerekli tüm tedbirleri birlikte alacağız. Taşınan her sandık başındaki görevli sayımızı üç katına çıkaracağız” açıklamasını yaptı:

“Bildiğiniz gibi YSK tarafından Doğu ve Güneydoğu’da 18 ili kapsayan sandık taşıma ve birleştirme adı altında 150 bine yakın seçmenin iradesinin sandığa yansıması ile ilgili endişe yaratan bir karar alındı. Taşınsa da, birleştirilse de ülkenin her köşesindeki tüm sandıklara hep birlikte sahip çıkacağız.”

“Bu sandıklarda oy kullanacak seçmenlerin sandıklara erişimi için gerekli tüm tedbirleri birlikte alacağız. Sorumlu kişi ve kurumların adil olmaları için ve seçim güvenliğini sağlama görevlerini yerine getirmeleri için çalışacağız. Taşınan her sandık başındaki görevli sayımızı üç katına çıkaracağız.”

CHP adına açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, sandıkları taşınan 18 ilin seçmen listelerinin hala partilerin eline ulaşmadığını söyledi ve son günün yarın olduğunu hatırlattı.

Adil Seçim Platformu’na katılmaları için AKP ve MHP’ye de teklif götürüldüğü ancak partilerin bu daveti kabul etmediği duyuruldu.

Platform, seçim güvenliği adına Ankara’da “Ortak Basın ve İletişim Merkezi” kuracak ve seçim sonuçlarını gerçek zamanlı olarak Türkiye’ye duyuracak. Adıgüzel, ‘medyanın manipülasyon ihtimaline karşı alınan önlemleri’ şöyle açıkladı:

“Seçim sonuçlarının medya eliyle manipüle edilmesine izin vermeyeceğiz. Türkiye’nin dört bir yanından müşahit arkadaşlarımız aynı zamanda muhabirlik de yapacak, bunlara ‘‘Müşabir’’ dedik.

“Müşabirler Türkiye’nin her yerinden bilgi aktaracaklar. Son sandık açılana kadar seçim kesinleşmiş değildir ve sandıklar terk edilmemelidir.”

 

Önceki Makale  IŞİD iki Türk askerini ele geçirdiğini iddia etti

Adil Seçim Platformu Bileşenleri: CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, HDP, Emek Partisi, DİSK, KESK, Birleşik Haziran Hareketi, Memleket Biziz, Atatürkçü Düşünce Derneği, Demokrasi İçin Birlik, Sandık Gücü, Sensiz Olmaz, Seçim Süreci Meclisleri, Oyum Güvende, Hak ve Adalet, Hürriyet Hareketi.

Yazar Profili

Levent Kağan
Levent Kağan
Sun Savunma Haber sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Akın Öztürk Kimin ‘‘Paşası’’ İdi?

  Akın Öztürk Kimin ‘‘Paşası’’ İdi?   Müyesser Yıldız, Sincan...

ZEYTİN DALI HAREKÂTI – AFRİN

ZEYTİN DALI HAREKÂTI - AFRİN Yazar: Fatih Bengi, Sun Savunma...

Sırt ağrılarını yenmek için 8 egzersiz

Sırt ağrılarını yenmek için 8 egzersiz

Kılıçdaroğlu Yanlış Seçimdi

Kılıçdaroğlu Yanlış Seçimdi   Yazan: Osman Başıbüyük, Sun Savunma.Net, 28...

İsrail Uçağı, ABD’ye Yardım için Türkiye’ye İndi

İsrail Uçağı, ABD’ye Yardım için Türkiye’ye İndi "Filmlerde, dünya zor...

Kapat