25° Açık

Bu Ülkede Mehmetçikler ve Gaziler Bitmez!

GÜNCEL HABER - 24 Eylül 2017 21:37 A A

Bu Ülkede Mehmetçikler ve Gaziler Bitmez!

Geleneksel Gaziler Günü Sürüşü

Yazan: Hatice Talay CANER, Sun Savunma Net, 24 Eylül 2017

Kahraman gazilerimiz Atanın huzurunda. 23 Eylül 2017, Ankara. Foto: Hatice Talay Caner

23 Eylül 2017 günü, Türkiye’nin her yerinden gelen motor tutkunları, belki de hayatlarının en anlamlı sürüşünü bir kez daha Ankara caddelerinde gerçekleştirdiler. Geleneksel Gaziler Günü Sürüşünün dokuzuncusu, 23 Eylül 2017 günü Ankara’da, Harley Owners Group (HOG) Ankara Chapter ev sahipliğinde düzenlendi.

2008 yılından beri düzenlenen etkinliğin maksadı: gazilerin hatıralarına sahip çıkmak, gazilerin ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal bilinci yükseltmek.

Her şey aslında 10 yıl önce,  yedi vatansever motor tutkununun, bu vatan için hayatlarını hiçe sayarak korkusuzca çarpışan kahraman gazilerimiz için bir etkinlik gerçekleştirmek, onlara olan saygı ve sevgilerini göstermek istemesiyle başladı. Başlangıçta, sadece yedi motor tutkunuydular,  belki onlar da o gün yaptıklarının, bugün Türkiye’de motor tutkunları tarafından düzenlenen en kapsamlı, en büyük ve en anlamlı etkinlik olacağını bilmiyorlardı.

10 yıl önce sadece yedi motor tutkunu ile başlayan bu çok anlamlı etkinliğin dokuzuncusuna, Türkiye’nin çeşitli kentlerinden 350 kadar motor tutkunu katıldı. Hepsinin gözlerinde sevgi ve içtenliği gördüğüm bütün motor tutkunlarına, hiçbir karşılık beklemeden gerçekleştirdikleri bu mükemmel ve kusursuz organizasyon için minnettarım. Kahraman gazilerimize yaşattıkları bu güzel gün için bütün övgüleri sonuna kadar hak ediyorlar.

 

Vatansever motor tutkunları ve kahraman gazilerimiz Ankara caddelerinde. 23 Eylül 2017 Foto: Hatice Talay Caner

HOG’nun girişimleri ile Türkiye’nin en büyük motor etkinliği haline gelen, kahraman gazilerimizi yılda bir kez dahi olsa hatırlamamızı, önlerinde saygıyla eğilmemizi sağlayan HOG ve bütün katılımcılara saygılarımı sunuyorum.

Onurlanmış kahraman gazilerimizi anmak maksadıyla, desteklerini esirgemeyen Jandarma Genel Komutanlığı ve vatan sevgisinin sembolü olan bu kardeşlerimiz için düzenlenen etkinliğin açılışına ev sahipliği yapan Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkililerine teşekkürü de bir borç biliyorum.

Anıtkabir Özel Defterine HOG Ankara Chapter Direktörü Sayın Alper Ok tarafından etkinliğe katılanlar adına yazılanlar:

‘‘Gaziler sürüşünde huzurunuzda bulunmaktan şeref ve gurur duyuyoruz. Bizlere emanet etmiş olduğunuz Türkiye Cumhuriyetine payidardık taşımaktan, bu vatanın bir ferdi ve parçası olmaktan ayrıca onur duyuyor ve huzurlarınızda saygıyla eğiliyoruz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!’’

Kahraman gaziler Atalarının huzuruna çıkarken. 23 Eylül 2017 Foto: Hatice Talay Caner

Bu arada, Anıtkabir Komutanlığından da kahraman gazilerimizin yanı sıra özürlü vatandaşlarımızın da Atalarının huzuruna kendi başlarına çıkabilmeleri için gerekli düzenlemeleri en kısa zamanda gerçekleştirmesini talep ediyoruz.

Hatice Talay Caner

 

Önceki Makale  Kudüs Elçiliği Özel Koleksiyonu

 

 

Yazar Profili

Hatice Talay Caner
Hatice Talay Caner
.
GÜNCEL HABER - 21:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Ayasofya’ya Serilecek Halının Rengi ve YAŞ’ın Önemi

Ayasofya’ya Serilecek Halının Rengi ve YAŞ’ın Önemi      ...

“Matrix” Tarzı Giyilebilir Cihaz İnsanları Bataryaya Dönüştürecek

“Matrix” Tarzı Giyilebilir Cihaz İnsanları Bataryaya Dönüştürecek   Yazar: Tyler...

Tam Kapanma Sonrasına Özel Makyaj Önerileri

  PANDEMİ TAM KAPANMASINDAN DAHA GÜZEL ÇIKMAK İSTEYEN KADINLAR İÇİN...

ABD-Suudi Arabistan Ortak Bildirisi

ABD-Suudi Arabistan Ortak Bildirisi Yemen’deki acımasız ve gaddar savaş ne...

Hava Kuvvetleri Komutanlığı “Kardeş Kuruluşu” Türk Hava Kurumu’na Neden Sahip Çıkmıyor?

Son duası mı okundu? Hava Kuvvetleri Komutanlığı “Kardeş Kuruluşu” Türk...

Kapat