10° Az bulutlu

Sedat Peker’in rüzgârını kullananlar ne yapmak istiyor

ANALİZ - 25 Mayıs 2021 15:03 A A

Sedat Peker’in rüzgârını kullananlar

ne yapmak istiyor?

 

Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 24 Mayıs 2021 (Güncelleme 25 Mayıs 2021)

 


Şu an sosyal medyada fırtınalar kopuyor. Sedat Peker’in arkasına gizlenen bir yapı, AKP Hükümeti’nin tüm kirli çamaşırlarını ortaya döküyor. Maalesef ifşaatların bir kısmı doğru olabilir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına üzülüyorum. Siyasetçilerin bu kadar pisliğe bulaşması acı veriyor. Ama unutmayın devlet başka siyasetçi başkadır. Siyasetçiler gelip geçicidir ama devlet kalıcı. Devletsiz milletler perişan olur bunu unutmayın.


Diğer yandan bütün bu ifşaatların aynı zamanda bir operasyon olduğu çok açık ve net. Bütün bu olanları AKP’nin yıkılışı olarak yorumlarsak büyük bir yanılgıya düşmüş oluruz.

Şu an Türkiye’de yeni bir oyun kuruluyor. Asıl amacımız, bu oyunu kuranların niyetini ve ne yapmak istediklerini doğu tespit edebilmek olmalıdır. Bir iktidar yıkılırsa yerine yenisi gelir. İşte AKP’yi şimdi yıkmak isteyenlerin asıl amacı onun yerine arzu ettikleri bir başka kukla iktidarı Türkiye’nin başına getirmektir.


Bu noktada gözünüz zaten bitmiş, tükenmiş olan  AKP’nin üzerinde değil, AKP’nin yerine getirilmek istenilen yeni siyasi iktidarda olmalıdır. Hatırlayın AKP’yi de Vatansız Para iktidara getirmişti. Yıllarca tepe tepe kullandılar. AKP olmasaydı ne BOP Projesi olurdu ne de Arap Baharı; ne Suriye istikrarsızlaşır ne de 5 milyon mülteci büyük şehirlerimizi doldururdu. AKP, Vatansız Para’nın siyasal İslam temelinde Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki Müslüman ülkeleri istikrarsızlaştırmak maksadıyla kurguladığı bir siyasi partiydi. Bu sayede İsrail, Filistin’i ezebiliyor.

 
Şimdi Vatansız Para’nın hedefinde Rusya ve Çin var. Yeni dünya düzeninin yerleşmesi için bu iki ülkenin istikrarsızlaşması gerekiyor. Her iki ülkede de kayda değer bir Türk ve Müslüman nüfus var. Rusya ve Çin’i istikrarsızlaştırmak için 19’uncu yüzyılın tezgâhı tekrar kurulmak isteniyor. Planda Türklerin, Rusya ve Çin’e karşı yine bir silah olarak  kabili sarf malzeme gibi kullanılması var. İşte Vatansız Para Türkiye’de bu amaca hizmet edecek yeni bir hükümet arayışı içerisinde. Sedat Peker’in “Turan’ı kuracağız kardeşlerim” demesi boşuna değil bize istikamet ve siyasi adres gösteriyor. Enver Altaylı, CIA ve MOSSAD’a dikkat. Bir ihtimal de AKP’yi bu yeni plana razı etmektir. Bakacağız onun da kokusu çıkar yakında.

Şimdi hepimizin gözü bu noktada olmalı. Kim ki; “Sincan’daki Türklere, Rusya’daki Müslümanlara yardım edin” diye bir tarafını yırtarcasına bağırıyorsa bilin ki o, Vatansız Para’ya “biraz da beni kullanın diyen” kullanışlı bir aptaldır.


Herkes çok dikkatli olmalı. Yaklaşan seçim çok ama çok kritik. Önümüzde büyük bir fırsat var. Ya bu dışarıda dizayn edilen suni siyasi partilerden kurtulacağız ya da yine Vatansız Para’nın dizayn ettiği bir başka partiye ülkeyi teslim ederek bir 20 yıl daha ülke ve çocuklarımızın geleceğini karartacağız.


Unutmayın siyasilere değil ama devlete sahip çıkmalıyız. Bu manada aklınız AKP’nin ortaya dökülen kirli çamaşırlarında değil onun yerine kimin getirilmek istendiğinde olmalıdır. Onların önümüze koyduğu değil bu sefer bizim seçtiğimiz iktidar olmalıdır.

#Birgünbudevletibizyöneteceğiz

Yazar Profili

Osman Başıbüyük
Osman Başıbüyük
İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 1986 yılında Işıklar Askeri Lisesi, 1990 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. Uçuş eğitimini 2’inci Ana Jet Üs K.lığında tamamladıktan sonra kol uçucusu, lider ve öğretmen olarak Türk Hava Kuvvetlerinin çeşitli filolarında F-104 ve F-16 uçaklarında pilot olarak görev yapmıştır.
Önceki Makale  RUSYA-TÜRKİYE YAKINLAŞMASI
SON YAZILARI
ANALİZ - 15:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: