Açık

İspanya’da öldü diye morga kaldırılan mahkûm dirildi

GÜNCEL HABER - 11 Ocak 2018 21:22 A A

İspanya’da öldü diye morga kaldırılan mahkûm dirildi

Vücudu otopsi için hazırlanırken tam zamanında dirilen 29 yaşındaki mahkûm, 7 Ocak 2018 günü dünyaya yeniden geldi.

 

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 11 Ocak 2018

İspanya: Öldü diye morga kaldırılan mahkûm otopsi öncesi dirilerek dünyaya yeniden geldi.

İspanya’nın kuzeyinde bir hapishanede 7 Ocak 2018 günü bir mucize gerçekleşti ve öldü diye morga kaldırılan 29 yaşındaki mahkûm, bedeni otopsi için hazırlanırken tam zamanında dirilerek dünyaya yeniden geldi.

Hapishane yetkililerinin verdikleri bilgiye göre; hırsızlık suçu nedeniyle Oviedo yakınlarındaki bir hapishanede hükümlü olan Gonzalo Montoya, sabah saat sekiz sularında bilincini kaybetmiş bir halde bulunmuş ve yapılan doktor muayenesi sonucunda hiçbir yaşam belirtisi göstermediğinden cesedi otopsi maksadıyla Oviedo Adli Tıp Enstitüsü morguna kaldırılmıştır.

Babasının verdiği bilgilere göre; zavallı mahkûm Gonzalo Montoya’nın cesedi, bilincini kazanması öncesinde otopsi için işaretlenmiştir. Mahkûmun babası José Carlos Montoya, oğlunun bedeninin, otopsi maksadıyla ceset torbasından çıkarılarak masanın üzerine koyulduğunu gördüğünü ifade etmektedir. Babanın ifadelerine göre ilaç içerek canına kıymak isteyen oğlunun o esnada kesinlikle bilinci yerinde değildir.


Ceset torbasından çıkarılıp otopsi maksadıyla kesileceği masaya yatırılırken dirilen Gonzalo Montoya, başına gelenleri anlayınca çığlıklar atarak ceset torbasından çıkmak için çabalamıştır.

Gonzalo Montoya’nın mucize bir şekilde yaşama geri döndükten sonra ilk hatırladığı şey; siyah bir torba içine koyulduğu olmuştur. Otopsi öncesinde ceset torbası içinde konuşamayan zavallı adamın inlemelerini duyan bir doktor torbayı açarak Montoya’nın çıkmasına yardımcı olmuştur.

Öldükten sonra yeniden dirilen Gonzalo Montoya

Montoya’nın yeniden dirilmesiyle ilgili eşine anlattığı olaylar bundan ibarettir. Bir avuç dolusu ilaç içerek yaşamına son vermek isteyen adam, hapishanede iki doktor tarafından muayene edilmiş, yaşam belirtilerinin olmadığı görülünce doğrulama maksadıyla gelen yargı komisyonu doktoru da adamın öldüğüne karar vermiştir.

Öfkeden deliye dönen baba José Carlos Montoya, oğlunun öldüğüne karar veren iki hapishane doktoru ile teyit için gelen yargı komisyonu doktorunu suçlamaktadır.

‘‘Oğlumu bir ceset torbasına koydular ve otopsi için adli tıp enstitüsü morguna götürdüler, bir dondurucu içine koydular ve sonra tam otopsi için, onu kesmek üzere ceset torbasından çıkarıp sedyeye koyarlarken, oğlum hayata geri döndü. Şimdi, uzun süre dondurucuda kaldığı için soğuk algınlığı ve böbrek rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatıyor.’’

6 Ocak 2018 günü kocasını hapishanede ziyaret eden eşi ise, Montoya’nın özellikle çocuklar için çok üzgün olduğunu ve ağladığını gördüğünü ama canına kıyabileceğini hiç aklına getirmediğini anlatmaktadır. Zavallı kadın hâlâ ölüp dirilen kocasının başına gelenlerin şaşkınlığını yaşamaktadır.

 

Espagne : un prisonnier donné pour mort se réveille à la morgue

Il a repris conscience juste à temps. Un détenu de 29 ans donné pour mort s’est réveillé à la morgue, dimanche 7 janvier, dans le nord de l’ Espagne, alors qu’on s’apprêtait à l’autopsier. Publicité Détenu dans une prison près d’Oviedo pour vol de métaux, l’homme a été retrouvé inanimé vers 8 heures du matin.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
GÜNCEL HABER - 21:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: