Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

İKİ MİKSERİN İRAN MESAJLARI

İKİ MİKSERİN İRAN MESAJLARI

 İran’da olaylar hızla yayılırken ve insanlar hayatlarını kaybederken, yangına körükle giden iki mikserden Twitter mesajları.

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 2 Ocak 2018

İran’da protesto gösterilerine katılan bir kadın.

 
 

Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump

  İran, Obama Yönetimi tarafından yapılan berbat anlaşmaya rağmen her seviyede başarısız olmaktadır. Büyük İran halkı uzun yıllardır baskı altındadır. Yiyecek ve özgürlükten yoksundurlar. İnsan haklarının yanı sıra İran’ın zenginliği de yağmalanmaktadır. DEĞİŞİM ZAMANIDIR!

Başkan Donald Trump, bundan önce 30 Aralık 2017 günü attığı Twitter mesajında da İran rejiminin yolsuzluklarından ve ulusun zenginliğini ülke dışındaki teröre fon sağlamasından bıkan İran vatandaşlarının, barışçıl gösterilerinden bahsetmekte ve İran hükümetinin, kendilerini ifade etme özgürlüğü dahil, vatandaşlarının haklarına saygı göstermesi gerektiğini vurgulayarak, sözlerini ‘‘Dünya Seyrediyor!’’ ifadesi ile bitirmektedir.
 
 

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu

  İran rejimi ümitsiz bir şekilde İranlılar ve İsrailliler arasına nefret tohumları ekmeye çalışmaktadır. Başarılı olamayacaklar.  Bu rejim en sonunda yıkıldığında, ki bir gün bu mutlaka gerçekleşecek, İranlılar ve İsrailliler bir zamanlar olduğu gibi yeniden çok iyi dost olacaklar. İran halkına özgürlükleri için verdikleri savaşta başarılar diliyorum.
 
Çevirenin Notları: ABD ve stratejik ortağı İsrail, İran için düğmeye basmıştır. Olaylardan ders almak ve İran sonrasında sıranın hangi ülkede olduğunu iyi değerlendirmek gerekmektedir.

Sun savunma Net sitesinde yayımlanan ‘‘Orta Doğu İçin Siyonist Plan’’, ‘‘Türkiye’yi NATO’dan Atma Zamanı Geldi’ ve ‘‘Türkiye’nin AB Üyeliğini Yeniden Değerlendirme Zamanı Geldi mi?’’ başlıklı yazıları okumanızı ve paylaşarak mümkün olan en fazla sayıda insana ulaştırmanızı öneririm.

İki mikserin gelecekteki mesajlarında İran yerine ‘‘TÜRKİYE’’ olabilir. Özellikle, Oded Yinon tarafından 1982 yılında kaleme alınan ‘‘Orta Doğu İçin Siyonist Plan – Kanlı Oded Yinon Planı’’ başlıklı rapor, İran’ın yanı sıra bütün Orta Doğu coğrafyasında geçmişte, bugün ve gelecekte yaşanan ve yaşanacak olanların nedenlerini anlayabilmek ve tedbir almak için gereklidir.Yazar Profili

Levent Kağan
Levent Kağan
Sun Savunma Haber sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
Önceki Makale  Biden Neler Diyor?
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Bahçeli’nin Bu İsteğine Neden ‘‘Evet’’ Denmiyor?

Bahçeli’nin Bu İsteğine Neden ‘‘Evet’’ Denmiyor? Müyesser Yıldız, Sincan Kadın...

Paylaşılmış Durumsal Farkındalık: Muharebe Sahasında Taktik Karar Verme Süreci

Paylaşılmış Durumsal Farkındalık: Muharebe Sahasında Taktik Karar Verme Süreci Ercan...

Deve İdrarı Tartışması

Paniğe Gerek Yok Deve İdrarı Tartışması Umre ziyaretinde deve sütü...

Enver Paşa’dan Enver Altaylı’ya stratejik ortaklığın hazin öyküsü – 6

Enver Paşa’dan Enver Altaylı’ya stratejik ortaklığın hazin öyküsü - 6...

Gözlem ve Kritik Tesis Savunmasında Hava ve Kara Sürü Sistemlerinin Kullanımı

Gözlem ve Kritik Tesis Savunmasında Hava ve Kara Sürü Sistemlerinin...

Kapat