Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Bill Clinton’un Gayri Meşru Oğlu DNA Testi için Monica Lewinsky’den Yardım İstedi

Bill Clinton’un Gayri Meşru Oğlu DNA Testi için Monica Lewinsky’den Yardım İstedi

SARAH WESTWOOD (@SARAHCWESTWOOD) • 1/11/2016

Çeviren: Ercan caner

Uzun zamandan beri eski Başkan Bill Clinton’un oğlu olduğunu iddia eden bir adam, Monica Lewinsky’den ünlü mavi renkli elbisesini, DNA testi yaptırmak ve Clinton ile olan bağını kanıtlamak üzere talep etti.

Danney Williams, Beyaz Saray’da staj yaparken Clinton ile ilişkiye giren Lewinsky’e bir mektup gönderdiğini ve yaklaşık iki asır önce açılan soruşturma esnasında, hükümet yetkililerine verdiği elbiseyi, DNA örneği almak üzere talep ettiğini açıkladı.

Etrafı Clinton ile kendisini yan yana gösteren fotoğraflar ile çevrili olan Williams, Washington D.C’de düzenlediği basın konferansında gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllarca babasının dikkatini çekmeye çalıştığını, fakat bütün çabalarına rağmen başarılı olamadığını açıkladı. Basın konferansının başlaması öncesinde Williams gazeteci ve diğer katılanlara, Clinton tarafından ret edilmenin acısını ve Arkansas’ta yetiştiği yıllardaki intihar etme niyetini anlattığı bir video gösterdi. Sunduğu videoda Williams, Chelsea Clinton’un kardeşi olduğunu belirtti.

Williams uzun yıllardan beri Clinton ve Arkansaslı Bobbie Ann Williams isimli bir fahişenin gayri meşru oğlu olduğunu iddia etmektedir. Bununla birlikte, 1999 yılında Star Dergisi tarafından yayımlanan bir DNA analizi, Kenneth Starr soruşturması sonrasında açıklanan verilere göre Williams’ın Clinton ile bir bağının olmadığını göstermiştir. Buna rağmen Williams, sosyal medyada eski başkanın babası olduğu iddialarını sürdürmüş ve onun İnternet savunucuları Williams’ın iddialarını çürüten DNA analizinin kesin olmadığını öne sürmüşlerdir. Williams giriş videosunda yaptığı açıklamalarda Star Dergisinin testinin hatalı olduğunu, bunun nedeninin de, Bill Clinton’un derginin yayıncısı ile aralarında kişisel bir ilişki olmasından kaynaklandığını belirtmiştir.

monica-lewinsky-hillary-clinton-danney-williams-ve-bill-clinton

Monica Lewinsky, Hillary Clinton, Danney Williams ve Bill Clinton

Los Angelos merkezli film yapımcısı olan ve açılış videosunu hazırlayan Joel Gilbert, Williams’ın Hillary Clinton’un üvey olduğuna dair kesinlikle hiçbir şüphesi olmadığını ifade etti. Gilbert’in iddiasına göre Hillary Clinton siyah oğlunun aileye katılmasını kabul etmedi.

Birkaçının basın konferansında konuşma da yaptığı destekçileri gazetecilere, Williams’ın hikâyesini, Clintonlara onun varlığını kabul etme yönünde baskı yapmak için ciddiye almaları ve haber yapmaları yönünde çağrıda bulundular.

Basın konferansı esnasında bir ara dinleyiciler arasında bir gruptan “Hallelujah” nidaları yükseldi ve Williams’ı destekleyenler onu yağ ile vaftiz ederek çektiği çilelerin sona ermesi için dualar ettiler.

Mektuptan Alıntılar

Tıpkı size yaptıkları gibi Bayan Lewinsky, magazin basını beni de kullandı. 1999 yılında Star Dergisi bir DNA testi yaptırdığını ve bu testin sonuçlarına göre Bill Clinton’un babam olmadığının kanıtlandığını öne sürdü. Star Dergisi bununla birlikte DNA testi için eski başkanın yeterli sperminin olmadığını, iddiasını Clinton suçlandığında Ken Starr tarafından Kongreye sunulan yazılı rapora dayandırdığını da kabul etmiştir. Fakat Starr tarafından kongreye sunulan rapor, sadece FBI tarafından sizin mavi elbiseniz üzerinde yapılan iki testten sadece bir tanesinin sonuçlarını göstermektedir.

Gerçek sadece doğrulanmış bir DNA testiyle ortaya çıkabilir. 16 Ekim tarihinde babama bu meselenin çözülmesi ve benim de hayatımdaki bu can alıcı soruya cevap bulabilmem için kendi rızası ile DNA örneği sunması ricasında bulundum. Hiçbir cevap alamadım.

monica-lewinsky-ve-bill-clinton

Eski Başkan Bill Clinton ve Ünlü Mavi Elbise[1]

Bill Clinton’un babam olup olmadığını öğrenmenin bir diğer yolu da, birçok haber kaynağı tarafından korunduğu söylenen, sizin mavi elbisenizden alınacak olan DNA örneğidir. Sizden nezaketle mavi elbisenizden alınacak DNA örneğini benimki ile karşılaştırmak için vermenizi rica ediyorum.

[1] 1998 yılı Temmuz ayında Lewinsky bir dokunulmazlık anlaşması imzalayarak mavi elbiseyi Kenneth Starr tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcıya teslim etmiştir. 3 Ağustos tarihinde Clinton’dan bir kan örneği alınmış ve 17 ağustos tarihinde FBI, mavi elbise üzerindeki spermin kaynağının Clinton olduğunu rapor etmiştir.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ve Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Yakın Hava Desteği Görevlerinde İki Yönlü Veri Aktarımı

YAKIN HAVA DESTEĞİ GÖREVLERİNDE İKİ YÖNLÜ VERİ AKTARIMI "Keşif veya...

Erkekler Neden Sarışın Sever?

Erkekler Neden Sarışın Sever? Amerika’da yapılan ve sonuçları bilimsel Psychology...

Tecavüz edilen Müslüman kadın kendisini yakarak ailenin namusunu kurtardı

Tecavüz edilen Müslüman kadın kendisini yakarak ailenin namusunu kurtardı Pakistan’da...

IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ VE KADINLAR

IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ VE KADINLAR Ercan Caner Suriye ve Irak’ta...

ÇARŞAMBA İĞNELERİ

Doğalgaza bir ay içinde ikinci kez toplamda %30 zam yapıldı....

Kapat