Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED) Başkanının Mesajı

Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED) Başkanının Mesajı

 

Necdet Aksaç, UTED Başkanı, Sun Savunma Net, 12 Ocak 2020

 


Değerli meslektaşlarım,

2019 yılı içerisinde havacılık sektörümüz oldukça hareketli geçti. İstanbul Havalimanı’nda uçuş operasyonlarına hedeflenen kapasitesi ile başladı. İlk kış operasyonunu da gerçekleştiriyoruz. İstanbul Havalimanı’nın kazanımları ile ekonomimize hizmet edeceğine ve ülkemizin zenginliğine büyük katkı sağlayacağına, sivil havacılığımızın aktarma merkezi ve ülkemizin itici gücü olacağına gönülden inanıyoruz.


Kuruluşumuzun 51’inci yılında, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda çalışan özellikle genç üyelerimizin ve meslektaşlarımızın kaynaşması, sosyal faaliyetleri ve gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim ve mesleki tecrübe paylaşımları için Kurtköy merkezde şube açılışımızı gerçekleştirdik. Sabiha Gökçen şubemizin açılışına ilgi gösteren tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim. Açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan mesleğimizin öncüsü Tayyar Baba’mıza ayrıca teşekkür ederim.


‘+1 Şubemiz’ ile büyümeye ve derneğimizin etki alanını genişletmeye devam ediyoruz.


Önümüzdeki ay genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Yer ve tarih belirleme çalışmalarımız devam ediyor. Ancak, Anadolu Yakası’nda yapma planlarımız var. Sonuçlarının şimdiden tüm meslektaşlarıma hayırlı olmasını dilerim.Sevgili dostlarım,

Uluslararası Havalimanları Konseyi (Airports Council International-ACI), 2017-2040 yıllarını içeren ve geleceğe bir projeksiyon sunacak dünya sivil havacılığının gelişimi ile ilgili hazırlanan bir çalışmayı yayınladı. Bu çalışmaya göre havayoluyla seyahat edenlerin sayısının hızla artacağı öngörülmektedir. Türkiye; Vietnam ve Endonezya ile birlikte bu alanda en fazla büyüme sağlayacak ülkeler arasında gösteriliyor.


‘Havacılıkta 2040 Vizyonu’ başlıkları altında diğer ülke sivil havacılık otoriteleri tarafından da çalışmalar yapılmakta ve oluşan fırsatları kaçırmamak için de stratejiler belirlenmektedir. Bizim ülkemizde de bu nitelikte çalışmalar yapılmasını ve bu çalışmalarda sektör profesyonelleri ile işbirliği yapılması ve sonuçlarının da tüm ilgililerle paylaşılmasını bekliyoruz.


Havayolu operatörlerimizin sürekli artan uçak sayısı, ülkemizin stratejik ve coğrafi konumu, becerikli ve özverili havacılık emekçileriyle vizyoner bir yönetim yaklaşımıyla havayolu taşımacılığımız daha da gelişebilir. Bunun bir sonucu olarak da bakım kuruluşlarımız küresel boyutta uçak bakım ve onarım merkezleri konumuna gelebilir.


Tüm meslektaşlarımıza ve sivil havacılığımızın gelişmesi için çalışan, emek veren tüm paydaşlarımıza mutlu bir yıl geçirmelerini temenni ederken, görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.

Saygılarımla…

 

Önceki Makale  Uydu Esaslı ADS-B Sistemi

http://uteddergi.com/ba%C5%9Fkan%C4%B1n-yaz%C4%B1s%C4%B1-ocak-2020-/

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mustafa baycoral dedi ki:

    makaleler genelde siyasi konularda keske emekli tecrubeli calisan abilerimiz arkadaslarimiz mesleki anilarini tecrubelerini mesleki gelismeleri sosyal haklarimizla ilgili yazilar yazmis olsalardi madem ucak helikopter teknisyenler dernegi saygilarimla

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Devamını oku:
Türkiye Neden Suriye’de?

  Türkiye Neden Suriye’de? Kaybedenler mi? Kaybedenler kulübünde ise savaşta...

SAYISAL EĞİTİM 2.0: İÇERİKTEN BAĞLANTILI EĞİTİME

SAYISAL EĞİTİM 2.0: İÇERİKTEN BAĞLANTILI EĞİTİME Yazarlar: Dr. Preeta M....

Taktik Birlikler İçin Yenilikçi Çözümler

Teknolojinin süratle gelişmesine paralel olarak giderek karmaşıklaşan, harekât ihtiyaçları sürekli...

Türkiye Altın Tüccarı Zarrab için ABD’ye Nota Verdi

Türkiye Altın Tüccarı Zarrab için ABD’ye Nota Verdi Türk hükümeti,...

FİLİPİNLER’İN TRUMP’I BAŞKAN RODRIGO DUTERTE

FİLİPİNLER’İN TRUMP’I BAŞKAN RODRIGO DUTERTE Yazar: Stanley A. Weiss Çeviren: Ercan...

Kapat