Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ KAMUOYU DUYURUSU

 

TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ KAMUOYU DUYURUSU

MHP Aydın İl Başkanı Burak PEHLİVAN, İncirliova Belediye Başkanı’nı eleştirirken kullandığı “Asker Karısı Gibi Ağlıyor” sözü ile eşini vatani görevini yapmak için uğurlayan erbaş ve erlerin eşlerini, eşini göreve gönderip evinin bütün sorumluluğunu üstlenen subay, astsubay ve uzman erbaşların eşlerini, hatta eşleri ile birlikte vatan görevini fiilen yerine getiren ve asker eşi olan tüm kadınlarımızı tahkir etmektedir. Kullanılan bu ifade aynı zamanda, söz sahibinin içinde yaşadığı sosyal çevrede, asker eşleri ile ilgili bu tür olumsuz söylemlerin özensizce kullanılageldiğini de göstermektedir.

Adı geçen İl Başkanı’nın görevden alınmış olması olumlu bir tutumdur. Ancak MHP Genel Başkan Yardımcısı’nın, İl Başkanı’nın görevden alındığını açıklarken söylediği; “MHP Aydın İl Başkanı Burak PEHLİVAN, yapmış olduğu basın açıklaması sırasında kullanmış olduğu ifadeler sonucu halkımızı ve toplumumuzun farklı kesimlerini rahatsız eden sözleri nedeniyle İl Başkanı görevinden alınmıştır” sözü ile görevden alınma nedeninin; yaptığının yanlış olması değil, kadınlarımızı tahkir etmesi değil, “toplumumuzun farklı kesimlerinin rahatsız edilmesi” olarak ifade edilmiştir. Bu açıklamanın konunun önemi, anlamı ve ortaya çıkan vahametiyle yeterince orantılı olmadığı değerlendirilmektedir.

Bu ülkede; milletimizin değerlerinin örselenmesi, bu değerlerden biri olan “asker” ve “askerliğin” değersizleştirilmesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve ülkemizin kurucu değerlerine karşı sürekli saldırılar yapılması, bütün bunların alenen ve çekinmeksizin yapılması halkımızın tahammül sınırlarını zorlamaktadır.

Milli değerlerimiz, vatandaşlarımızın vatana ve millete olan aidiyet duyguları daha fazla yıpranmadan bu tür davranışlara artık son verilmelidir. Vatanın ve milletin bekası sadece askerlerin sorumluluğunda olan bir husus değil, 82 milyon insanımızın her birinin üzerine düşen bir görevdir. Bu nedenle, kamuoyu önüne çıkan herkesi dikkatli davranmaya, söylemlerinde daha özenli olmaya, devlet yetkililerini de bu tür davranışların son bulması için uygun ilave tedbirleri almaya davet ediyoruz.

Önceki Makale  Uçan Papazlar ve Boş Kiliseler

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ

Sayfa yönetimi olarak adı geçen şahsı ve bu şahsı görevden alırken “dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı” diyenleri esefle ve şiddetle kınıyoruz.

Yazar Profili

Levent Kağan
Levent Kağan
Sun Savunma Haber sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Trump’ın Suriye Politikası İşe Yarıyor

ABD Bütün Ülkede Ateşkes İçin Bastırıyor! Trump’ın Suriye Politikası İşe...

Norveç Helikopter Kazası: Çalışmalar Sürüyor

NORVEÇ HELİKOPTER KAZASI: ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR Kaza Kırım Kurtarma Çalışmaları 29...

Irak ve Suriye Hava Sahaları Giderek Karmaşıklaşıyor

Irak ve Suriye Hava Sahaları Giderek Karmaşıklaşıyor  ABD IŞİD Hedeflerini ...

F-35 Savaş Uçaklarında Problem!

F-35 Savaş Uçaklarında Problem!   Yazar: Clêment Charpentreau, AEROTIME NEWS...

Kozmik Oda

KOZMİK ODA 90'lı yılların başında “ulusal tehdit algısı” değişti, Türkiye...

Kapat