Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Soğan ve Sağlık

Soğan ve Sağlık

Soğan denince çoğumuzun aklına yaşaran gözlerimiz ve yemeklere kattığı ilave lezzet gelmektedir. Peki, soğanın başka maksatlar için de kullanılabileceğini biliyor musunuz? Aslında soğan, günlük yaşantımızda karşılaştığımız birçok rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir.

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 29 Nisan 2021

 

Kendinizi biraz rahatsız mı hissediyorsunuz? Gece yatarken çorabınızın içine ortadan ikiye kesilmiş bir soğan koymayı deneyin! Faydalarını göreceksiniz.

Bakteriler

Tıp bilimi ayağımızda; vücudun bütünüyle bağlantısı olan 7,000’den fazla sinir olduğunu ortaya çıkarmıştır. İşte bu nedenle gece yatarken çorabınızın içine bir soğan koymak sadece ayaklarınıza değil, bütün vücudunuza çok büyük faydalar sağlayabilir. Soğan, çorabınızın içine koyduğunuz andan itibaren bütün vücudunuzu temizlemeye başlayacaktır. Bakteriler ve mikropları vücudunuzdan emecek ve ayağınızdaki cilt tabakası çok ince olduğundan soğanın içinde bulunan iyi huylu bakteriler ve kimyasallar da vücudunuz tarafından çok daha hızlı bir şekilde emilerek kanınıza karışacaktır. Bu, soğanın vücudunuzu temizlediği anlamına da gelmektedir. Ve işin en güzel tarafı da bütün bunların siz uyurken gerçekleşiyor olmasıdır.

Soğuk Algınlığı

 

Gece yatmadan önce çorabınızın içine bir soğan koymak soğuk algınlığından kurtulmanızı kesinlikle hızlandıracaktır. Soğan, mucizevi iyileştirme özellikleri sayesinde kendinizi çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Soğanın kokuları emdiği ve havanın kalitesini artırdığı bilinen bir gerçektir. Uyumadan önce çorabınızın içine yerleştirdiğiniz soğan, vücudunuzdaki bakterileri emecek ve kanınız temizlenecektir. Fakat soğanın mucizevi iyileştirme ve temizleme özelliklerinden faydalanabilmek için, kimyasal gübre ve ilaçların kullanılmadığı organik soğanları bulmak ve kullanmak zorundasınız.

Vücudun Temizlenmesi

Soğanın bu özelliğinden faydalanabilmeniz için kimyasal gübre ve ilaçların kullanılmadığı organik soğan bulmak zorundasınız. Aksi takdirde zararlı kimyasallar kanınıza karışacak ve beklentilerinizin tam tersi sonuçlara neden olacaktır. ABD’nin Los Angeles eyaletinden alternatif tıp uygulamalarından homeopati alanında uzman Dr. Lauren Feder, soğanın tıbbi bazı fonksiyonları olduğunu teyit etmektedir. Dr. Feder’e göre soğan; soğuk algınlığı, idrar torbası enfeksiyonları ile kulak ve diş ağrılarına iyi gelmektedir. Özellikle Çin’de, tıpta soğan kullanımı uzun bir süreden beri oldukça yaygındır. Kesinlikle denemeye değer! Bir soğanı ortadan ikiye bölün ve gece yatarken topuğunuza gelecek şekilde çorabınızın içine koyun. Sabah kalktığınızda ayağınızı iyice yıkamayı da unutmayın…

Önceki Makale  CoronaVac Ne Kadar Etkili?

Soğan yemenin kalp hastalıkları, diş çürümesi, kanser, şeker hastalığı ve astıma iyi geldiğini de asla aklınızdan çıkarmayın.

https://www.tips-and-tricks.co/health/feeling-little-weather-put-onion-sock/

 

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
TEMİZ BİR YATAKTA İYİ BİR UYKUNUN İPUÇLARI

TEMİZ BİR YATAKTA İYİ BİR UYKUNUN İPUÇLARI Ercan Caner, Sun...

Brezilyalı Şeytan Çıkaran Gizli Katolik Tarikat Şeytanla Anlaştı

Vatikan Günlükleri Brezilyalı Şeytan Çıkaran Gizli Katolik Tarikat Şeytanla Anlaştı...

Dünyanın En Küçük Devrimcisi İqbal Masih

1995 yılında bir köyde yaşayan akrabalarını ziyarete gider. İki kuzeniyle...

Boksun Efsanesini Özlüyoruz!

Boksun Efsanesini Özlüyoruz! Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım. Muhammad...

Kozmik Oda

KOZMİK ODA 90'lı yılların başında “ulusal tehdit algısı” değişti, Türkiye...

Kapat