Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Nasıl Geri Zekâlı Olduk

 

Nasıl Geri Zekâlı Olduk

 

İki milyon yıl boyunca büyüyen insan beyni, son 20.000 yıldır bir tenis topu kadar küçülmüştür. Bu hızla küçülmeye devam etmesi durumunda 20.000 yıl sonra, yarım milyon yıl önce yaşayan akrabalarımız Homo erectusların beyin ebatlarına ulaşacaktır. John Hawks.

 

Özlem Uzun Çoban, Sun Savunma Net, 11 Temmuz 2020

 

 

Milyonlarca yıl süren evrimden sonra, gelişimini 50.000 yıl önce tamamlayan insanoğlu; beyin ve zekâ olarak genetik değişimine uygun hızla evrilseydi şu anda galaksiler arasında seyahat ediyor olurduk.

– Mısır İmparatorluğu dönemi fizikçi ve gök bilimci Kamose-Menes, anıt mezarların ve piramitlerin ölümden sonra, oralara gömülen kimseyi canlandırmayacağını söylediği için öldürüldü. Soyu devam etmedi.

-Antik Mısır’ın diğer bir filozofu Amentebat ”insanları mumyalayarak öbür dünyaya gönderemezsiniz” dediği için ailesi ile birlikte yok edildi. Soyu devam etmedi.

-Romalı Flavus Lucretius Claudius, matematikçi, gökbilimci ve filozof; Roma Tanrı’larının masal olduğunu söylediği için katledildi. Soyu devam etmedi.

-Antik Yunanlı’lar, devrin en büyük filozofu Sokrates’i 2500 yıl önce Yunan tanrılarına inanmadığı için öldürdüler. Soyu devam etmedi.

-Giardano Bruno, İtalyan filozof. Kapalı evren görüşünü ilk reddedenler arasında. Dünya güneş etrafında dönüyor dediği için Kilise tarafından Roma’da diri diri yakıldı. Soyu devam etmedi.

-Sadece Avrupa engizisyon mahkemelerinde 50.000 aydın, düşünür, filozof, sanatçı yakıldı. Soyları devam etmedi.

-Paleolitik çağ’dan itibaren son 40.000 yılda istatistiksel olarak sayıları 143 milyon olarak hesaplanan üstün zekâlı insan “Dinlere, Tanrı’lara, dogmalara, tabulara, masallara” inanmadığı için öldürüldü ve hiç birisinin soyu devam etmedi.

Engizisyon mahkemesinin yaptığı insanlık dışı işkenceler, kazıkta boğularak öldürülmeler insanlık tarihinin ve Avrupa’nın kara lekesi olarak tarihteki yerine almıştır. .Mehmet Fatih Oruç.

 

Önceki Makale  Bu haber başka yerde yok "Beşi Bir arada"

Soyları devam etseydi bugün dünya insan popülasyonunun %5’i değil %35’i üstün zekalı olacaktı. Öyle olunca; Endülüs ve İskenderiye kütüphaneleri yanmamış olacaktı. Bilim, sanat, felsefe üreten değerli insanlarla birlikte bugün – fosil yakıt yakmadan – daha temiz bir dünyada yaşıyor olacaktık. Bizim de zekâ seviyemiz bugünkü aptal halimizle kıyaslanmayacak kadarı yüksek olacaktı.

Birbirinize bakın ve bilin ki hepimiz geride kalan düşük zekâlı insanların torunlarıyız. Akıllı, üstün zekâlı nesil tarih boyunca yobazlar tarafından öldürüldü. Akıllı ve zeki insanların genleri bize aktarılamadı…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Patlamamış Mühimmat Nedir?

Patlamamış Mühimmat Nedir? Ercan Caner, Sun Savunma Net, 12 Temmuz...

Çakıl Taşı

ÇAKIL TAŞI Sun Savunma Net, bu güzel ve duygu yüklü...

2023 Hedefi Neymiş, Anladık Mı?

  2023 Hedefi Neymiş, Anladık Mı?   Müyesser Yıldız, Sincan...

Türkiye COVID-19 Salgını İçin Tıbbi Malzemeleri Gönderdi

Türkiye COVID-19 Salgını İçin Tıbbi Malzemeleri Gönderdi   Bir NATO...

Suriye Sorununa Küresel Stratejik Bakış, Gerçekler, Yanılsamalar

Suriye Sorununa Küresel Stratejik Bakış, Gerçekler, Yanılsamalar   Yazar: Yakup Battal,...

Kapat