Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Kriz 12 ay daha sürebilir ve 7,9 milyon insan hastaneye yatabilir

İngiltere’de Neler Oluyor?

Kriz 12 ay daha sürebilir ve 7,9 milyon insan
hastaneye yatabilir

 

Birleşik Krallık topraklarında virüs krizi 2021 baharına kadar sürecek, 7-9 milyon insan hastanelerde tedaviye alınabilir.

 

Levent Kağan, Sun Savunma Net, 05 Nisan 2020

 

Ulusal Sağlık Servisi görevlisi bir hemşire, elinde korona virüs test kiti ile araçlarındaki insanlara test uygulanan bir araç park yerinde beklerken. 12 Mart 2020, Wolverhampton. Foto: Christopher Furlong/Getty Images

 

The Guardian, gördüğünü iddia ettiği; İngiliz Halk Sağlığı tarafından, üst düzey Ulusal Sağlık Servisi yetkililerine sunulan bir dokümanda, virüsün 12 ay daha etkisini sürdüreceği ve şimdiden çökmüş durumdaki sağlık sistemi üzerine ilave yükler bineceği bilgilerinin yer aldığını açıkladı.

 

The Guardian’ın iddiasına göre; dokümanda, önümüzdeki 12 aylık dönemde İngilizlerin %80 kadarının virüsten etkileneceği ve nüfusun %15’inin (7,9 milyon) COVID-19 hastalığına yakalanacağı bilgisi yer almaktadır. Ulusal Sağlık Servisi yetkililerine verilen brifingde her beş kişiden dördünün virüsten etkileneceği öne sürülmektedir.

 

Başbakan Boris Johnson tarafından geçtiğimiz günlerde revize edilen sağlık tavsiyelerinde, Birleşik Krallık halkının %10’unda öksürük şikâyetlerinin görüleceği ve öksürük problemi olanların kendisini en az 7 (yedi) gün izole etmesi gerektiği ifade edilmektedir.

 

Sağlık Tavsiyeleri dokümanında ayrıca; sağlık sisteminin enfeksiyon belirtileri gösteren bu kadar fazla sayıda insanla baş edemeyeceği ve bundan sonra sadece hastanelerde yatmakta olan ağır hastalar ile korona virüs tespit edilen bakım evleri ve hapishanelerdeki insanların test edileceği ifade edilmektedir.

 

The Guardian haber sitesinde paylaşılan habere göre; üst düzey bir Ulusal Sağlık Servisi yetkilisi, nüfusun %80’inin COVID-19 hastalığından etkilenmesinin yarım milyondan fazla insanın ölümüne neden olabileceğini dile getirmiştir.

Yazar Profili

Levent Kağan
Levent Kağan
Sun Savunma Haber sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
ÇARŞAMBA İĞNELERİ – 16 EKİM 2019

ÇARŞAMBA İĞNELERİ   Yazan: Türk Vatandaşı Naci BEŞTEPE İŞGALCİ Trump,...

Andımız, Kelime-i Tevhid ve “Ne Mutlu Türküm Diyene!”

 Andımız, Kelime-i Tevhid ve "Ne Mutlu Türküm Diyene!" (*)  ...

Gülen kimin elinde kalsa daha iyi?

Gülen kimin elinde kalsa daha iyi?   Türkiye sadece Gülen’in...

MAĞDUR AİLELERE YARDIM DERNEĞİ

MAĞDUR AİLELERE YARDIM DERNEĞİ Ercan Caner ‘‘BÜTÜN MAHKÛMLARA ULAŞMAK İSTİYORUZ’’...

Lockheed Martin’den İsviçre’ye F-35 Teklifi

Lockheed Martin’den İsviçre’ye F-35 Teklifi 1847 yılında savaş tarihinin en...

Kapat