Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

KAÇTA KAÇIN CUMHURBAŞKANI?

KAÇTA KAÇIN CUMHURBAŞKANI?

Yazar: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 10 Temmuz 2017

G-20 zirvesine katıldığı Almanya’da, Türk vatandaşları ile buluşmasına izin verilmemesi hakkındaki yorumunun sorulduğu bir soruya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aşağıdaki cevabı vermiştir.

“Alman yönetimi, benim burada salon toplantısı yapmama müsaade etmediler. Buna tahammül edemediler. Acaba bunu hangi özgürlük anlayışla bağdaştıracağız. Türkiye Cumhuriyeti halkının yüzde 52’sinin oyunu almış bir Cumhurbaşkanı’na Almanya’da konuşma izni vermeyenler, kusura bakmasınlar, özgürlüklerden bahsedemezler. Bu bumerang gibi döner, kendilerini vurur. Salon toplantısını bırakın, telekonferansla buradaki vatandaşlarıma seslenmeme müsaade etmemişlerdir. Ancak PKK terör örgütünün dağdan bağlantı yapmasına izin vermişlerdir. Polis kordonu altında PKK paçavralarıyla yürüyüşlere izin verenler, buradaki meşru derneklere müsaade etmiyorlar. Bakın şu anda Türkiye’de ana muhalefet partisinin düzenlemiş olduğu sözde bir adalet yürüyüşü var, devam ediyor. Hâlbuki sözde adalet yürüyüşünü yapanlar partilerinin içinde genel başkanlığa aday olanlara adaylık hakkı vermiyorlar. Bu tür gariplikleri yaşıyoruz, fakat bunların hepsini aşacağız.” Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Sayın cumhurbaşkanımız, siz her ne kadar 55.701.719 kayıtlı seçmenin %73,72’sinin katıldığı ve 41.284.822 oy kullanıldığı cumhurbaşkanlığı seçiminde katılanların %51,79’unun (21.381.409) oyunu almış olsanız da ve bu sayı kayıtlı seçmen sayısının yaklaşık olarak %38’ine karşılık gelse de siz, seçime çeşitli nedenlerle katılmayan %26,22 oranındaki Türk vatandaşları dahil, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, yani Türk halkının yüzde 100’ünün cumhurbaşkanısınız. Aslında hiç matematik hesapları yapmaya gerek yok; cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılmıştır ve siz Türk halkının tercihi doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti halkının tamamının CUMHURBAŞKANISINIZ! Almanlar Türkiye Cumhuriyeti halkının yüzde 52’sinin oyunu almış Recep Tayyip Erdoğan’a değil, Türkiye Cumhuriyeti halkının Cumhurbaşkanına konuşma izni vermemiştir. Ve bu sorun sizin ve %52’nin problemi değil, ben dahil bütün Türk halkının problemidir.

 

Yazar Profili

Levent Kağan
Levent Kağan
Sun Savunma Haber sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
Önceki Makale  Birleşmiş Milletler Kararı Afrin İçin Bir Tuzak mı?
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
FAA ÖZEL UÇUŞA ELVERİŞLİLİK MESAJI HAVACILIK STANDARDI DIŞI TELSİZ VE SİSTEMLER

FAA ÖZEL UÇUŞA ELVERİŞLİLİK MESAJI HAVACILIK STANDARDI DIŞI TELSİZ VE...

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AB Liderlerine Mektubu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AB Liderlerine Mektubu  ...

Macron’un İslamcı Ayrımcılığa Karşı Savaşı

Özgürlük-Eşitlik-Kardeşlik Macron’un İslamcı Ayrımcılığa Karşı Savaşı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron...

Gaza Gelen Komşu

  Gaza Gelen Komşu   Atilla Aşçı, Sun Savunma Net,...

Doğu Akdeniz’de Sondaj Durduruldu

Neden? Doğu Akdeniz’de Sondaj Durduruldu   Doğal gaz aramayı planladığı...

Kapat