Açık

İsrail’den Vatandaşlarına Uyarı

GÜNCEL HABER - 16 Kasım 2021 09:32 A A

Derhal Türkiye’yi Terk Edin!

İsrail’den Vatandaşlarına Uyarı

 

İsrail Güvenlik Konseyi Pazar günü yaptığı duyuru ile vatandaşlarını Türkiye’ye gitmemeleri ve Türkiye’de olanları da derhal terk etmeleri konusunda uyardı.

 

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 16 Kasım 2021

 

 

THE JEWISH EXPRESS haber sitesinde, 15 Kasım 2021 tarihinde paylaşılan Hana Levi Julian imzalı yazıda; İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi’nin vatandaşlarını Türkiye’ye seyahatleri konusunda uyardığı iddia edilmiştir.

Julian imzalı yazıda; İsrail Güvenlik Konseyi’nin 15 Kasım 2021 tarihli uyarısında; ‘‘yakın terörist saldırı riskleri’’ gerekçesiyle vatandaşlarını Türkiye’ye gitmemeleri ve Türkiye’de olanları da derhal ülkeyi terk etmeleri konusunda uyardığı iddialarına yer verilmiştir. İsrail Güvenlik Konseyi tarafından yapılan uyarıda terörist saldırı riskinin Türkiye’deki bütün turizm merkezleri için geçerli olduğu ifade edilmiştir.

İsrail vatandaşlarını Türkiye’ye gitmekten kaçınmaları ve ülkeyi derhal terk etmeleri konusunda uyaran bildiride, halen Türkiye’de bulunan İsrail vatandaşlarının kalabalık turist merkezlerinden uzak durmaları da söylenmiştir.

Öte yandan İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haitat, Türkiye’deki İsrail vatandaşlarına ülkeyi terk etmeleri yönünde uyarı yapıldığı şeklinde basında yer alan haberlerin ‘‘gerçeği yansıtmadığını’’  açıklamıştır.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  Kimi “Casus” Olur Kimi Büyükelçi!..
GÜNCEL HABER - 09:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: