Site Rengi

Savunma | Havacılık | Teknoloji | Analiz | Politika

Başkan Trump’ın Hastane Maceraları

Biden %53-39 Önde Gidiyor!

Başkan Trump’ın Hastane Maceraları

 

Remdesivir tedavisi uygulanan, tamamen karantinada kalması ve kendisini herkesten soyutlaması gereken Trump’ın semptomatik mi yoksa asemptomatik mi olduğu konusunda kesin bilgilere erişilememiştir.

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 06 Ekim 2020

 

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık seçimleri öncesi COVID-19 nedeniyle yatırıldığı hastaneden hemen çıkma talebinde bulunmuş, fakat doktorların tavsiyesi üzerine biraz daha kalmak zorunda kalmıştır. Başkanlık seçimlerine sadece birkaç hafta kala hastaneye yatmasının, kendisini Amerikalı seçmenlere zayıf göstereceğinden endişe etmektedir.

Hastanede yatarken dahi skandallara imza atan Trump, hastane önünde toplanan taraftarlarını makam arabası içinden yüzünde maske ile selamlamış ve Amerikan ulusuna çalışıyor görüntüsü vermek maksadıyla masa başında imzaladığı dokümanların boş sayfalar olduğu görülmüştür.

New York Times gazetesinde yer alan bir haberde; daha önce elinde kutsal kitap ile kilise önünde pozlar veren Başkan Trump’ın hastane günlerinde bol bol televizyon izlediği ve ana akım medyanın hastalığını nasıl gördüğü ve yorumladığını çok merak ettiği ifade edilmektedir.

Beyaz Ev’e dönme konusunda ısrarcı olan ve doktorları zorlayan başkan adayına doktorlar izin vermemiş ve seçim öncesi hasta ve zayıf görünmek istemeyen ümitsiz durumdaki Donald Trump’ın, kurşun geçirmeyen makam arabası ile hastane önünde küçük bir gezinti yapmasına izin vermişlerdir. Uzmanlara göre Trump’ın makam arabası kurşun geçirmiyor olsa da virüs geçirgenliğine karşı hiçbir koruma sağlamamaktadır.

Beyaz Ev sözcülerine göre hafif öksürük ve az semptomatik olan başkan kendisini çok yorgun hissetmektedir. Başkanın durumunun kötüleşmesi durumunda ABD yasalarına göre görevi yardımcısı Mike Pence üstlenecektir. Yapılan virüs testinde Pence negatif çıkmıştır.

Amerika’da yaklaşık 190.000 insanın ölümüne neden olan COVID-19 hastalığını küçümseyen, ülkesini çok sevdiğini ve halkını korkutmak istemediğini ileri sürerek salgın ile çok iyi mücadele ettiğini iddia eden başkan adayı, okula gitmek olarak nitelendirdiği hastaneye yatırıldıktan sonra ve virüsle savaşırken COVID-19 hakkında çok şey öğrendiğini söylemektedir.

Beyaz Ev sözcüleri, başkanın kurşun geçirmeyen zırhlı makam arabasıyla yaptığı hastane önü küçük gezintisine doktorların izin verdiğini ileri sürerken, uzmanlar araç içindeki herkesin en az 14 gün karantinaya alınması gerektiğini ifade etmektedir. Pennsylvania Üniversitesi Medikal Etikler ve Sağlık Politikası Bölümü Başkanı Zeke Emanuel, başkanın küçük araba gezintisinin büyük bir ‘‘utanç’’ olduğunu ve gizli servis ajanlarını araba içinde bir COVID-19 hastasıyla birlikte gezinti yapmaya zorlamanın onların hayatlarını tehlikeye soktuğunu ifade etmektedir.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
Önceki Makale  ADALAR, ATLAR VE KARANTİNA
SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
‘‘Kayyım acaba ne yapar korkusu’’

  Türk Hava Kurumunda Neler Oluyor? ‘‘Kayyım acaba ne yapar...

BAE Khalifa Haftar’a İsrail Füzeleri Verdi

BAE Khalifa Haftar’a İsrail Füzeleri Verdi   2017-2019 yılları arasında...

Yine Mi “Kazan Kazan”, “Bir Adım Önde Olma” Sloganları?

Yine Mi “Kazan Kazan”, “Bir Adım Önde Olma” Sloganları?  ...

TÜRKİYE SANATÇILAR BİRLİĞİ – BASIN AÇIKLAMASI

TÜRKİYE SANATÇILAR BİRLİĞİ  BASIN AÇIKLAMASI 17 Mart 2018 İSTİKLAL MARŞI TARTIŞMASINA SON...

Davutoğlu, Erdoğan’ı “Darbe Tehdidi” İddiasını Kullanarak Otoriter Eğilimlerini Meşrulaştırma Çabası İçinde Olmakla Suçladı

  Davutoğlu, Erdoğan’ı “Darbe Tehdidi” İddiasını Kullanarak Otoriter Eğilimlerini Meşrulaştırma...

Kapat