10° Az bulutlu

Antiseptik Ağız Gargaraları

SAĞLIK - 6 Haziran 2021 13:19 A A

Alternatif Kullanımlar

Antiseptik Ağız Gargaraları

 

Antiseptik ağız gargaralarını, ağzınızı temizleme ve bakterileri öldürmenin ötesinde 10 alternatif şekilde de kullanabilirsiniz

Ercan Caner, Sun Savunma Net

Temiz bir bardağı gargara ile doldurun ve diş fırçalarınız gece boyunca içinde bırakın. Ağzınızdan yayılan bakteriler diş fırçanıza geçer ve dezenfekte edilmeleri zorunludur. Antiseptik ağız gargaraları ağzınızın yanı sıra diş fırçalarınız üzerinde biriken bakterileri de öldürür.  Diş fırçalarınızı 30 günde bir değiştirmeyi unutmayınız.

 

Ağız gargaralarının kokusu şaşırtıcı bir şekilde pireleri uzaklaştırır. Sprey özellikli bir şişeyi yarı yarıya su ve ağız gargarası ile doldurun ve evcil hayvanlarınıza uygulayın ve ardından hayvanınızı her zamanki gibi yıkayın. 

 

Antiseptik ağız gargarasını ılık su ve bir fincan sirke ile karıştırın. Bu karışım kuru ve çatlak ayaklara çok iyi gelir. Ayaklarınızı 30 dakika içinde tutun ve ardından ayak bakımınızı yapın. Bu karışım ayak tırnağı mantarlarına da çok iyi gelecektir. 

 

Ağız gargaraları böcek ısırıkları sonucu oluşan kaşıntılar ve hatta zehirli sarmaşık alerjilerine dahi iyi gelir. Pamuklu bir bezi batırın ve kaşıntılı bölgeye nazikçe uygulayın.

 

Ağız gargaralarının güzel bir kokusu vardır, gargaraya batırılmış tuvalet kağıdını çöp torbanızın içine koyun ve kötü kokulardan kurtulun.

 

Kötü kokulardan kurtulmak maksadıyla tuvaletin içine biraz ağız gargarası dökün. Eğer bunun bir israf olduğunu düşünüyorsanız, ağız gargarası sonrası ağzınızdaki sıvıyı bir bardağa tükürün ve sonra lavaboya boşaltın. Bakterileri de öldürecektir.

 

Tamamen iyileştikten sonra piercing’lerinizi temizlemede ağız gargaralarını kullanabilirsiniz. Kulak temizleme çubuğunu gargaraya batırın ve nazikçe temizleyin. İşe yaradığını gösteren hoş ve rahatlatıcı bir duyguya kapılacaksınız.

 

Cam temizleyiciniz mi kalmadı? Hiç sorun değil. Bir bardağın yarısını suyla yarısını da ağız gargarası ile doldurun. Kağıt havlu kullanarak camlarınızı silebilirsiniz. Parlak ve lekesiz camlarınız olacaktır.

Önceki Makale  Çocuklarınıza Cinsel İstismardan Korunmayı Öğretin

 

Bu size garip gelebilir, fakat endişelenmeyin biz riske girdik ve sizin için denedik. Ağız gargaraları deodorant olarak gerçekten işe yaramaktadır. Kötü kokularla savaşmak için çok uygundur. Pamuğu ağız gargarasına batırın ve koltuk altlarınıza uygulayın. Deodorantınız kalmadığında denemeyi sakın unutmayın. 

 

Tıpkı tuvalet ve çöp torbalarınızda olduğu gibi çamaşır makinenizde de kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Bir fincan ağız gargarasını çamaşır makinenize koyun ve ılık suyla hızlı bir durulama uygulayın. Özellikle ıslak giysileri çamaşır makineniz içinde unuttuğunuzda bu yöntemi deneyin. 

 

Aşağıda linki verilen ALTERNATİVE DAİLY web sitesinden alınmıştır.

https://www.thealternativedaily.com/10-alternative-uses-listerine/

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.
SAĞLIK - 13:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
%d blogcu bunu beğendi: